Apple Facebook Google Microsoft badania bezpieczeństwo patronat DI prawa autorskie serwisy społecznościowe smartfony

Osuszanie piwnic przy użyciu metody cięcia daje gwarancję, że wilgoć podciągana kapilarnie zostanie całkowicie zniwelowana, aż po kres wytrzymałości tego pomieszczenia. Ta nowoczesna technika opiera się na przygotowaniu nowej warstwy izolacyjnej w poziomie zawilgoconej ściany poprzez wykorzystanie podcięcia. Skorzystać z niej mogą właściciele kamienic, domów, a nawet sprawujący pieczę nad zabytkami.

Jak wygląda osuszanie piwnic metodą cięcia?

Zanim wyjaśnimy, jak przeprowadza się omawianą metodę, warto zadać sobie pytanie, czym w ogóle jest osuszanie piwnic metodą cięcia? To zabieg, dzięki któremu można zaizolować od nowa mury, np. domu czy piwnicy, które uległy zawilgoceniu. Do osuszania stosuje się nacinanie piłą przy użyciu łańcucha widiowego, tudzież linii diamentowej. Gdy mur zostanie podcięty, w szczelinę wkłada się płytę izolacyjną, która całkowicie niweluje ryzyko ponownego pojawienia się problemu wilgoci.

A jak przebiega proces osuszania piwnic metodą cięcia? Działanie to w pierwszej kolejności wymaga ustalenia położenia przewodów oraz możliwych przeszkód, a także odnalezienia w murze piwnicy spoiny. Następnie przy pomocy piły łańcuchowej dochodzi do przecięcia fundamentu. Mając do czynienia z murem ceglanym - używa się pił łańcuchowych. Z kolei przy ścianach z twardego materiału, jakim jest żelbeton, kamień, bądź beton stosowane są piły z liną diamentową. Zawarte w niej ziarna diamentu, które są zatopione w widii, są w stanie wytrzeć każdy materiał dzięki dużej wytrzymałości, jaką się charakteryzują. Kolejnym krokiem jest włożenie płyty mającej właściwości wodoszczelne. Może być ona wykonana z polietylenu bądź poliestru. Oba rodzaje zawierają włókna szklane. Płyta musi wystawać ze ściany na grubość tynku. W miejscu łączeń płyt wbija się kliny, które je dociskają. Odbywa się to poprzez zastosowanie odpowiedniego młotka, wbijając element we wcześniej wyciętą szczelinę o stosownej grubości. Ostatnim działaniem przy osuszaniu piwnicy metodą cięcia jest zaaplikowanie cementowej zaprawy. Wprowadzana jest ona  pod ciśnieniem ok. 5 bar. Dzięki temu ubytki w ścianie zostają uzupełnione.

Dlaczego warto zdecydować się na osuszanie murów metodą cięcia?

Technologia ta pozwala:

  • natychmiastowo, a przede wszystkim skutecznie odciąć wilgoć, która podciąga się kapilarnie, aż po kres trwałości piwnicy czy budynku,
  • zminimalizować utratę ciepła w pomieszczeniu,
  • dzięki użyciu do osuszania piwnic w izolacji poziomej płyt polietylenowych bądź poliestrowych, uzupełnionych włóknem szklanym, można mieć pewność, że mury nie ulegną ani korozji, ani uszkodzeniom mechanicznym,
  • 100% wyeliminowanie podciągania wilgoci. Ważne jest także to, że nie ma tu wpływu zarówno stan zawilgocenia budynku, jak i budulec, z jakiego zrobiona została piwnica.

 

Niewątpliwe osuszanie piwnic metodą cięcia to dzisiaj najskuteczniejszy sposób na pozbycie się wilgoci z tego pomieszczenia. Co ważne, zastosowanie tej metody nie tylko likwiduje problem, ale również zapobiega jego pojawianiu się w przyszłości.


Aktualności | Porady | Gościnnie | Katalog
Bukmacherzy | Sprawdź auto | Praca


Artykuł może w treści zawierać linki partnerów biznesowych
i afiliacyjne, dzięki którym serwis dostarcza darmowe treści.

              *              

Następny artykuł » zamknij

Kostka brukowa na taras





Ostatnie artykuły:


fot. Samsung



fot. HONOR







Tematy pokrewne:  

tag osuszanie piwnictag nowptag nols