Apple Facebook Google Microsoft badania bezpieczeństwo patronat DI prawa autorskie serwisy społecznościowe smartfony

Co godzinę dochodzi do 106 ataków na firmy - Security Report 2015

05-06-2015, 08:00

Świat pogrąża się w rosnącej liczbie ataków hakerskich typu malware. Co godzinę 106 różnego rodzaju ataków jest wymierzonych w firmę lub organizację na świecie – 48 razy więcej niż w 2013 roku! Wśród najbardziej zagrożonych są urządzenia mobilne – takie wnioski płyną z raportu firmy Check Point.

Boty są obecnie jednym z najbardziej złożonych i popularnych rodzajów przestępczości internetowej. Pozwalają hakerom na przejęcie kontroli nad wieloma komputerami jednocześnie i przekształcenie ich w komputery „zombie”, które działają jako część potężnej sieci typu „bot” służącej do rozsyłania wirusów, generowania spamu oraz dokonywania innych przestępstw i oszustw internetowych.

security reportWiele organizacji, pomimo wprowadzanych zabezpieczeń i programów bezpieczeństwa sieciowego, jest stale narażonych na zagrożenia na skutek błędów ludzkich. Aplikacje pozwalające na dzielenie się dokumentami (file sharing), korzystanie z urządzeń mobilnych z dostępem do sieci firmowych często naraża firmy na ogromne straty. Co więcej, organizacje wielokrotnie instalują programy zabezpieczające bez niezbędnego doświadczenia dostawców. W konsekwencji 96% badanych firm w 2014 roku korzystało z ‘’niebezpiecznych aplikacji’’, 10 razy więcej niż w poprzednim roku. W opinii Check Point co godzinę cyberprzestępcy dokonują 12,7 ataków na firmowe aplikacje typu: zdalny dostęp administratora (RATs), programy przechowania danych (file storage and sharing), P2P i serwery anonimizujące. 

Lecz cyberprzestępcy nie są jedynym zagrożeniem dla organizacji i firm na świecie. Analitycy Check Point wskazują, że 81% firm zanotowało w 2014 roku incydenty utraty danych na skutek wewnętrznych problemów sieci lub braku przestrzegania zasad bezpieczeństwa przez pracowników( wzrost o 41% w stosunku do 2103r.). 

Innym, nie mniej ważnym zagrożeniem dla firm był BYOD, możliwość ataków na sieci poprzez wykorzystanie słabych zabezpieczeń urządzeń mobilnych, którymi posługują się pracownicy. W 2014 roku 42% firm padło ofiarami ataków BYOD, które kosztowały je każdorazowo ponad 250 tys. USD. 

Cyberprzestępcy są bezlitośni i wyrafinowani - poszukują luk w systemach zabezpieczeń jako zaproszeń do kradzieży danych. Obowiązek zabezpieczenia i doboru odpowiednich systemów spoczywa na profesjonalnych menedżerach IT – stwierdził Amnon Bar-Lev, prezes Check Point Software Technologies.

Wnioski płynące z raportu 2015 Security Report by Check Point nie pozostawiają złudzeń: 72% badanych firm na świecie uznała poufne dane firmowe za najbardziej wrażliwy i zagrożony ze strony cyberprzestępców czynnik biznesu. Jednocześnie 67% firm zadeklarowało, że należy wzmocnić zabezpieczenia urządzeń mobilnych mających dostęp lub przechowujących dane firmowe i osobowe.

 

 

Źródło: Publikacja opłacona

Komunikaty Firm

Jeśli chcesz, aby informacja prasowa lub komunikat Twojej firmy pojawił się w DI pisz pod adres: kf@di24.pl. W odpowiedzi prześlemy informacje o usłudze.


Aktualności | Porady | Gościnnie | Katalog
Bukmacherzy | Sprawdź auto | Praca


Artykuł może w treści zawierać linki partnerów biznesowych
i afiliacyjne, dzięki którym serwis dostarcza darmowe treści.

              *              



Ostatnie artykuły:




fot. DALL-E




fot. DALL-E



fot. DALL-E



Tematy pokrewne:  

tag Check Pointtag bezpieczeństwo