Cisco EIR - szansa na wsparcie finansowe dla innowacyjnych startupów

29-07-2014, 16:33

Firmy Cisco i Pioneers rozpoczęły, po raz pierwszy w Europie, przyjmowanie zgłoszeń do programu Cisco Entrepreneurs in Residence (EIR). To kolejna faza programu ogłoszonego w sierpniu 2013 r. Jego celem jest wspieranie młodych, innowacyjnych firm zajmujących się zagadnieniami dotyczącymi Internetu Wszechrzeczy, bezpieczeństwa, centrów danych, big data czy inteligentnych miast.

Wgryź się w biznes z PizzaPortal.pl

Pierwszą grupę firm zakwalifikowanych do programu EIR stanowiło 6 startupów z Doliny Krzemowej. Teraz Cisco i Pioneers wspólnie wybiorą od 5 do 10 młodych europejskich przedsiębiorstw będących na wczesnym etapie finansowania.

Startupy te zostaną zakwalifikowane do programu Cisco EIR i będą mogły liczyć na wsparcie finansowe, co ma im ułatwić prace nad rozwojem produktów i wprowadzeniem ich na rynek. Wybrane startupy spędzą sześć miesięcy w Wiedniu, współpracując z ekspertami Cisco i partnerami firmy oraz korzystając z ich wsparcia i wspólnej przestrzeni do pracy.

Aby zakwalifikować się do programu, startupy z Europy będą musiały przejść przez wymagający, wielofazowy proces selekcji, w którym dokładnej analizie zostaną poddane ich biznesplany, doświadczenie zespołów oraz zbieżność ich strategii ze strategią Cisco m.in. w obszarze Internetu Wszechrzeczy.

Pierwsza grupa firm zakwalifikowanych do programu zostanie ogłoszona w dniach 29-30 października 2014 podczas Pioneers Festival, jednej z największych imprez technologicznych w Europie.

Aby zgłosić swoją firmę do programu, należy wypełnić formularz na stronie Pioneers Festival.

Więcej informacji o Cisco EIR można znaleźć na oficjalnej stronie projektu. Pytania można kierować na adres eir-program@cisco.com.

 

Partnerem sekcji Startupy jest PizzaPortal.pl - startup, który powstał w 2010 roku, a od 2012 roku stał się częścią grupy Delivery Hero - holdingu ułatwiającego zamawianie jedzenia na całym świecie. Wgryź się w sukces razem z PizzaPortal.pl!

Masz problem lub pytanie dotyczące biznesu? Wyślij je na startup@di24.pl

Zapisz się na newsletter dla startupów:  
znajdź w serwisie


RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy