Chiny zablokują u siebie mikroblogi?

22-02-2011, 17:03

Państwo znane z cenzurowania internetu bynajmniej nie zamierza poprzestawać na blokowaniu niektórych witryn. Przyszedł czas na całe serwisy mikroblogowe.

W Chinach niedawno blokowano niektóre blogi w związku z rewolucją w Egipcie, jednak władze powoli dochodzą do wniosku, że znacznie efektywniej byłoby zamknąć wszystkie serwisy mikroblogowe, takie jak Twitter, gdzie informacje rozprzestrzeniają się znacznie szybciej.

>>Czytaj także: Twórca Last.fm krytykuje nowy system subskrypcji od Apple

Sonda
Twitter jest niebezpieczny dla chińskiej władzy?
  • Tak
  • Nie
wyniki  komentarze

Wysiłki, których celem jest krytyka i kontrolowanie mikroblogów muszą być znacznie zwiększone, jak również podjęte powinny zostać przygotowania do całkowitego wyłączenia tej części internetu - czytamy w Business Insider.

Siłę Twittera jakiś czas temu dostrzegły także władze Wielkiej Brytanii, kiedy manifestujący właśnie za pośrednictwem tego serwisu informowali innych uczestników zgromadzenia o położeniu policji. Zamiast jednak blokować witrynę mikroblogową, władze postanowiły ją poddać znacznie dokładniejszej obserwacji, by móc odpowiednio wcześnie podejmować stosowne działania.

O ile Chiny dopiero rozważają blokadę usług takich, jak Twitter, można z dużym prawdopodobieństwem założyć, że nie będą miały oporów przed wprowadzeniem kolejnych restrykcji dotyczących cenzury internetu. Już teraz Chińczycy nie mogą korzystać między innymi z Facebooka, jak również posiadają ograniczenia dotyczące wyszukiwania.

>>Czytaj także: David Guetta: rozdawajmy muzykę za darmo by walczyć z piractwem


Źródło: Business Insider
  
znajdź w serwisie

RSS  

RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy  
« Sierpień 2020»
PoWtŚrCzwPtSbNd
 12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
31