Chiny pracują nad własną architekturą procesorów

29-04-2012, 21:14

Kilku liderów rynku technologicznego współpracuje z chińskim rządem w celu stworzenia wspólnego modelu programowego procesora (ISA), czyli w uproszczeniu architektury, która umożliwi stworzenie np. wspólnego ekosystemu oprogramowania.

Architektura procesora odpowiada m.in. za to, jak urządzenia elektroniczne przetwarzają polecenia, a także różnego rodzaju sygnały. Zdaniem MIPS Technologies możliwe, że chiński rząd zechce oprzeć się na jednym z już istniejących rozwiązań.

Czytaj także: Nokia nie radzi sobie także na rosnących rynkach

- Chcą wspólnego ekosystemu - mówi Robert Bismuth z MIPS. - Jedynym sposobem na osiągnięcie tego jest również wspólny model programowy procesora (ISA). Głównym celem Chin jest uniezależnienie się od zewnętrznych rozwiązań, choć w tym przypadku będzie można to osiągnąć jedynie częściowo. 

Już teraz w Państwie Środka wykorzystywanych jest wiele wewnętrznych standardów, które istotnie różnią się od tych spotykanych w innych krajach. Do jednego z najpopularniejszych zaliczyć trzeba np. TD-LTE, czyli wariant sieci 4G LTE testowany w China Mobile.

Co ciekawe, China Mobile będące największym na świecie operatorem komórkowym, bazuje również na wewnętrznym standardzie TD-SCDMA dla starszych sieci bezprzewodowych 3G. W praktyce oznacza to, że na przykład urządzenia firmy Apple nie mogą poprawnie przesyłać danych tą drogą w Państwie Środka.

Czytaj także: Pracownicy Foxconnu wznawiają protesty


Następny artykuł » zamknij

Canon w dobrej formie

Źródło: EETimes
To warto przeczytać
Komentarze
comments powered by Disqus
  
znajdź w serwisie

RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy  
« Czerwiec 2018»
PoWtŚrCzwPtSbNd
 123
45678910
11121314151617
18192021222324
252627282930 
Jak czytać DI?
Newsletter

Podaj teraz tylko e-mail!RSS
Copyright © 1998-2018 by Dziennik Internautów Sp. z o.o. (GRUPA INFOR PL) Wszelkie prawa zastrzeżone.