Chiny najaktywniej wspierają Facebooka w Azji

06-03-2012, 12:27

Wśród azjatyckich państw to deweloperzy z Chin tworzą najwięcej aplikacji współpracujących z Facebookiem. Nie byłoby to dziwne, gdyby nie fakt, że społecznościowa witryna jest zablokowana na tamtym terenie.

Facebook jest zablokowany na terenie Chin od 2009 roku i nic nie wskazuje na to, by w przyszłości tamtejsze władze miały przychylniej spoglądać na serwis Marka Zuckerberga. Jak się okazuje, wcale nie przeszkadza to jednak programistom.

Czytaj także: Apple może sprzedawać iPady w Szanghaju

Jak powiedział David Lim z Facebooka, chińscy deweloperzy są odpowiedzialni za około 20% wszystkich narzędzi dla witryny z tamtego regionu. Ze względu na to, że społecznościowa usługa nie działa w Państwie Środka, programy przeznaczone są zwykle dla użytkowników z innych krajów.

- Deweloperzy z Chin są dla nas bardzo ważni - powiedział Lim. Podczas konferencji World Internet Developers Summit pracownik Facebooka ujawnił, że witryna współpracuje m.in. z grupą Rekoo.com, która przygotowuje gry społecznościowe, a jej główna siedziba znajduje się w Pekinie.

Warto przypomnieć, że niedawno internauci zwracali uwagę na problemy w funkcjonowaniu tzw. Wielkiego Firewalla, który kontroluje ruch w Chinach. System zajmujący się cenzurowaniem sieci najwyraźniej nie działał poprawnie, gdyż wielu użytkowników mogło się w ubiegłym tygodniu zalogować m.in. do Gmaila, Google+ czy Facebooka - zwykle niedostępnych w Chinach.

Czytaj także: Problemy iPada w Chinach to szansa dla konkurentów


  
znajdź w serwisie


RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy