Chińczycy podrobili sklepy Apple'a

PAP 21-07-2011, 20:25

W mieście Kunming, w prowincji Yunnan na południowym zachodzie Chin, są trzy sklepy udające oryginalne salony sprzedaży firmy Apple produkującej m.in. odtwarzacze iPod, smartfony iPhone czy komputery Mac - podała agencja Associated Press.

Na fałszywe sklepy Apple'a natknęła się pewna Amerykanka mieszkająca w Kunmingu. Na zdjęciach, które kobieta umieściła na swoim blogu, widać charakterystyczne białe ściany i minimalistyczny wystrój sklepu oraz personel w niebieskich koszulkach z logo firmy - jabłkiem.

- Wszystko wyglądało jak w prawdziwym sklepie Apple'a. Gorsza była tylko jakość: źle pomalowane ściany, kiepsko wykończone schody i napis "Apple Store" na ścianie, którego nie ma na oryginalnych produktach firmowych. Umieszcza się na nich tylko logo - srebrne jabłko - napisała na blogu obywatelka USA.

W Chinach znajdują się cztery oficjalne salony firmy Apple - po dwa w Pekinie i Szanghaju. Sklepów w Kunmingu nie ma na liście autoryzowanych punktów sprzedaży towarów tej firmy. Przedstawiciele Apple'a w Pekinie nie chcieli komentować sprawy.

>> Czytaj także: Użytkownicy usługi iDisk na celowniku oszustów

Menedżer konkurencyjnego salonu ze sprzętem elektronicznym w Kunmingu stwierdził w rozmowie z Associated Press, że większość klientów w ogóle nie zdaje sobie sprawy z tego, że nie są to prawdziwe sklepy Apple'a. Powiedział też, że chociaż w niektórych fałszywych sklepach mogą być sprzedawane oryginalne towary, to często trafiają one do Chin nielegalnie.


Źródło: PAP
Tematy pokrewne:  

tag sklepytag salony sprzedażytag podróbkitag Chinytag Apple
  
znajdź w serwisie


RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy