China Mobile z 10 milionami użytkowników iPhone'a

26-10-2011, 07:47

Największy na świecie operator mobilny oficjalnie potwierdził, że jego klienci chętnie wykorzystują smartfony Apple'a.

W rozmowie z agencją Reurers Wang Jianzhou z China Mobile przyznał, że firma obsługuje już 10 milionów użytkowników iPhone'ów i to pomimo braku umowy z Apple'em.

Czytaj także: Chińczycy także pokochali smartfony firmy Apple

Przy okazji ITU World szef giganta przyznał również, że "Apple obiecał współpracę", gdy tylko iPhone będzie wspierał LTE (4G). Rozmawiamy już na temat szczegółów - poinformował Jianzhou. Przedstawiciele korporacji zdradzili również, że spotykali się kilkukrotnie ze Steve'em Jobsem, by rozmawiać na temat smartfona obsługującego szybkie sieci bezprzewodowe.

China Mobile mogła się we wrześniu pochwalić ponad 630 milionami klientów. Według agencji Reuters większość z nich nie jest jednak wymagająca i wykorzystuje swoje urządzenie przede wszystkim do wykonywania rozmów oraz wysyłania wiadomości tekstowych.

Jak informowaliśmy niedawno, jeśli chodzi o operatorów z Chin, wyłącznie Unicomowi udało się na razie nawiązać współpracę z kalifornijską korporacją. By zachęcić klientów do wykorzystywania większej ilości usług, azjatyccy operatorzy coraz chętniej oferują również urządzenia Samsunga oraz HTC z Androidem.

Czytaj także: China Mobile udostępni własną przeglądarkę


Źródło: Reuters
  
znajdź w serwisie

RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy