Chemia profesjonalna czy gospodarcza?

03-03-2017, 06:12

Utrzymanie czystości w budynkach użytku publicznego jest kwestią kluczową. Ład i porządek to wizytówka placówki, a zachowanie standardów higieny zapewnia bezpieczeństwo i komfort pracy. Do tego celu niezbędna jest chemia profesjonalna lub chemia gospodarcza. To co różnicuje profesjonalne i gospodarcze preparaty, to efektywność. Chemia profesjonalna jest bardziej wydajna, ponieważ tego typu środki są mocniej skoncentrowane. Oznacza to, że już za pomocą niewielkich ilości profesjonalnych detergentów, uzyskać można czystą powierzchnię. Takie użytkowanie odbija się pozytywnym echem w kwestiach ekonomicznych.

Gdzie stosować chemię profesjonalną?

Chemia profesjonalna wykorzystywana jest w przedsiębiorstwach, gdzie czystość to jedna z podstaw tworzenia profesjonalnego wizerunku. Dotyczy to szczególnie miejsc charakteryzujących się dużym metrażem. Wielkie powierzchnie wymagają ekonomicznych rozwiązań, dlatego chemia profesjonalna to świetna alternatywa w budynkach wielkopowierzchniowych. Poprzez odpowiednie dozowanie preparatów, zaoszczędzić można czas oraz pieniądze.
Względy estetyczne to nie jedyny motyw zachęcający do korzystania z profesjonalnych środków. Utrzymanie higienicznych warunków jest także ważne ze względu na efektywność pracowników. Kurz, pyłki i zabrudzenia w biurach mogą mieć negatywne skutki na zdrowie osób przebywających w pomieszczeniach. Dotyczy to także szkół, przedszkoli, sal gimnastycznych i innych miejsc, w których przebywają dzieci. Chemia profesjonalna niweluje owe zagrożenia. Ponadto stosowana w odpowiedni sposób, jest bezpieczna również w miejscach uczęszczanych przez najmłodszych.

sprzątanie - zdjęcie fotolia, dla czystowpracy.pl

Fot. Fotolia

Chemia profesjonalna zapewnia bezpieczeństwo w zakładach pracy

Chemia profesjonalna wykorzystywana jest także w miejscach, gdzie zachowanie czystości ma wpływ na bezpieczeństwo. Dotyczy to hal produkcyjnych, które korzystają z profesjonalnych środków w celu ochrony przed zakażeniami. Podobnie w przypadku warsztatów, gdzie mechanicy narażeni są na wyciek substancji oleistych i płynów. Ponadto podłoże w warsztatach jest najczęściej wykonane z płyt gresowych. Ich wysoka porowatość sprawia, że usuwanie rozlanych olejów jest problematyczne. Śliska nawierzchnia może powodować duże zagrożenie podczas pracy. Takie substancje należy usuwać za pomocą chemii profesjonalnej. Możliwe jest to dzięki temu, że preparaty z tej kategorii mają swoje precyzyjne przeznaczenie. Odpowiednio dobrany środek zagwarantuje łatwe pozbycie się zanieczyszczeń.
Placówkami, w których nie ma miejsca na kompromisy w kwestii czystości, są punkty gastronomiczne. Podlegają one ścisłym zasadom sanitarnym, ponieważ zachowanie standardów higienicznych ma wpływ na jakość usług i serwowanych potraw. Hotele, restauracje, bary, firmy cateringowe wymagają dobrych środków czystości. Są to miejsca, w których korzystanie z preparatów czyszczących jest bardzo częste. Dobrze sprawdzi się w tym przypadku chemia profesjonalna, ponieważ gwarantuje dużą wydajność, przy użyciu niewielkich ilości. Dzięki temu zapewniamy czystość w lokalu, ponosząc przy tym mniejsze koszty stosowania.

Producenci godni polecenia

Jednym z czołowych, polskich producentów jest Tenzi. Proces wytwarzania środków czystości jest zgodny z normami jakości UE, a preparaty Tenzi są cały czas doskonalone w profesjonalnych laboratoriach. Ponadto producent posiada certyfikat ISO 9001, co dowodzi dobrej jakości produktów. Tenzi to bardzo dobra propozycja, naszym zdaniem najlepszy współczynnik ceny do jakości. Skutecznie konkuruje z takimi markami jak: Buzil, Voigt, Clinex, Royal czy Johnson Diversey. Bogata gama produktów Tenzi, czyli ponad 200 różnych środków pozwala na perfekcyjny dobór preparatu do naszych potrzeb.

Po więcej wiedzy oraz porad zapraszamy do wizyty na stronie http://www.czystowpracy.pl/ - hurtownia środków czystości, odzieży roboczej i artykułów BHP - Logos.


Źródło: Komunikat firmy. Wydawca nie odpowiada za treści nieredakcyjne. Kontakt dla firm zainteresowanych publikacjami w DI: kf@di24.pl

***


Komunikaty Firm to gwarantowane publikacje informacji prasowych i artykułów Twojej firmy lub Klientów Twojej agencji w Dzienniku Internautów, zawierające aktywny link, grafikę oraz możliwość wstawienia treści multimedialnych (YouTube, Vimeo).

Artykuły pozostają w serwisie co najmniej przez 12 miesięcy. Redakcja nie ingeruje w treść komunikatów firm.

Artykuły oferowane są pojedyńczo, w pakietach lub abonamencie (najtańsza opcja). Zainteresowanych zapraszamy do kontaktu: reklamawdi@webtango.pl.


To warto przeczytaćRSS  
RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy  

idealdesign.pl - meble designerskie
Serwisy specjalne: