Check Point ostrzega: Phishing to coraz większe zagrożenie w sieci

07-10-2014, 16:49

Przejęcie przez hakerów baz danych jednego z największych banków w USA JP Morgan Chase & Co. wraz z informacjami na temat 76 mln gospodarstw domowych i 7 mln małych firm kolejny raz zwróciło uwagę społeczeństwa na skalę zagrożenia czyhającego w sieci.

Niezależnie od deklaracji banku o braku informacji o przechwyceniu przez hakerów numerów kont, haseł, dat urodzenia czy numerów ubezpieczenia społecznego klientów banku, okazuje się, że phishing przybiera na sile.

- Przestępcy internetowi mogą próbować zwieść klientów, starając się zmusić ich do ujawnienia szczegółów. Dla hakerów to jedynie gra liczb, która jednak może mieć poważne konsekwencje dla klientów. Wiadomości phishingowe wciąż są najczęstszym źródłem ataków internetowych opartych na socjotechnikach – podkreśla Keith Bird, dyrektor zarządzający Check Point w Wielkiej Brytanii.

Pomimo że dane szczegółowe rachunków pozostają bezpieczne, hakerzy byli w stanie wykraść informacje kontaktowe klientów. Ci ostatni powinni być bardzo ostrożni, aby nie klikać w linki w mailach od JP Morgan, sugerujących dokonanie zmian w zabezpieczeniach konta, jakkolwiek autentycznie te wiadomości by nie wyglądały.

 

* Phishing –wyłudzanie poufnych informacji osobistych przez podszywanie się pod godną zaufania osobę lub instytucję, której te informacje są pilnie potrzebne.***


Komunikaty Firm to gwarantowane publikacje informacji prasowych i artykułów Twojej firmy lub Klientów Twojej agencji w Dzienniku Internautów, zawierające aktywny link, grafikę oraz możliwość wstawienia treści multimedialnych (YouTube, Vimeo).

Artykuły pozostają w serwisie co najmniej przez 12 miesięcy. Redakcja nie ingeruje w treść komunikatów firm.

Artykuły oferowane są pojedyńczo, w pakietach lub abonamencie (najtańsza opcja). Zainteresowanych zapraszamy do kontaktu: reklamawdi@webtango.pl.
RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy  
« Wrzesień 2020»
PoWtŚrCzwPtSbNd
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
282930