Chcesz zwiększyć sprzedaż w czasie pandemii? Załóż sklep internetowy!

21-01-2021, 13:51

Sprzedaż w Internecie nigdy nie miała się tak dobrze, jak w ostatnich miesiącach. Coraz więcej firm przeniosło handel do Sieci, bo to właśnie w sklepach online obecnie dokonywanych jest najwięcej transakcji. Jeśli Ty również zastanawiałeś się nad przeniesieniem swojej działalności gospodarczej do wirtualnego świata, ale powstrzymywał Cię lęk przed stworzeniem sklepu internetowego, po prostu powierz to specjalistom.

Niedługo minie rok od pierwszego lockdownu wywołanego pandemią COVID-19. Choć dla większości gałęzi gospodarki był to wyjątkowo trudny czas, a wielu przedsiębiorców zostało zmuszonych do zamknięcia swoich firm, branża e-commerce przeżywa niespotykany do tej pory rozkwit. Sprawnie działający sklep internetowy nie tylko pozwoli naszej firmie przetrwać trudny czas, ale nawet zwiększyć zyski.

Dlaczego warto zainwestować w sklep internetowy?

sklep internetowy

W czasie kiedy dostęp do sklepów stacjonarnych jest utrudniony, sklep internetowy to często nasza jedyna droga kontaktu z klientem. Niezależnie od tego, czy chcemy przenieść do Sieci naszą dotychczasową ofertę, czy ją rozszerzyć, sklep internetowy pozwoli nam nie stracić kontaktu z klientem. Możemy wciąż budować jego zaufanie do firmy i przywiązanie do marki. Pamiętajmy jednak, że projektowanie sklepów internetowych warto powierzyć specjalistom.

Sklep internetowy – tanie i wygodne rozwiązanie

Niewątpliwą zaletą prowadzenia sklepu internetowego są relatywnie niskie koszty w porównaniu z prowadzeniem sklepu stacjonarnego. W przypadku e-sklepu nie ponosimy kosztów związanych z wynajmem lokalu, a te, jak wiadomo, są bardzo wysokie. Zaoszczędzamy też na pensjach dla personelu, ponieważ sklep internetowy może z powodzeniem prowadzić jedna osoba.

Ponadto sklep internetowy jest dostępny dla swoich klientów 24/h, 365 dni w roku. Wielu klientów rezygnuje z zakupów, kiedy nie może ich zrealizować w wybranych przez siebie godzinach czy dniach. Mając własny sklep internetowy nie musimy się martwić, że klient się rozmyśli, ponieważ jesteśmy dostępni z ofertą dla niego cały czas.

Czemu ważne jest profesjonalne wykonanie sklepu?

tworzenie sklepów internetowych

Sklep internetowy to integralna część strony www każdej firmy. Tak samo jak strona www, sklep internetowy powinien dobrze się prezentować i już na poziomie wizualnym odpowiadać gustom naszych potencjalnych klientów. Estetyka sklepu jest ważna szczególnie tam, gdzie zależy nam na spójności wizerunkowej.

Przejrzysty i prosty dla klienta w obsłudze sklep internetowy to jeden z podstawowych elementów, który rzutuje na zwiększenie współczynnika konwersji. Tworzenie sklepów internetowych (dolnośląskie posiada bardzo profesjonalne firmy działające w tym zakresie) to sztuka stworzenia miejsca w Sieci, które będzie przyjazne dla użytkowników, czyli czytelne i proste w obsłudze. Nie ma nic gorszego niż zniechęcenie potencjalnego klienta problemami z realizacją płatności czy zapełnieniem koszyka. W efekcie po takiej batalii ze sklepem internetowym klient zrezygnuje z dokończenia transakcji, a my tracimy zysk.


Źródło: Publikacja partnera. Wydawca nie odpowiada za treści nieredakcyjne. Kontakt dla firm zainteresowanych publikacjami w DI: kf@di24.pl

***


Komunikaty Firm to gwarantowane publikacje informacji prasowych i artykułów Twojej firmy lub Klientów Twojej agencji w Dzienniku Internautów, zawierające aktywny link, grafikę oraz możliwość wstawienia treści multimedialnych (YouTube, Vimeo).

Artykuły pozostają w serwisie co najmniej przez 12 miesięcy. Redakcja nie ingeruje w treść komunikatów firm.

Artykuły oferowane są pojedyńczo, w pakietach lub abonamencie (najtańsza opcja). Zainteresowanych zapraszamy do kontaktu: reklamawdi@webtango.pl.


To warto przeczytać


RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy  

idealdesign.pl - meble designerskie
« Marzec 2021»
PoWtŚrCzwPtSbNd
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031 
Serwisy specjalne: