Chcesz tworzyć gry? Przyjdź do Akademii Ganymede!

PATRONAT MEDIALNY 19-03-2015, 10:21

W Krakowie rusza Akademia Ganymede – bezpłatny cykl szkoleń i warsztatów dla początkujących twórców gier komputerowych. Pierwsze spotkanie odbędzie się 26 marca. Właśnie ruszyły zapisy. Liczba miejsc jest ograniczona.

Akademia ganymede

Akademia Ganymede to pierwszy bezpłatny krakowski projekt edukacyjny skierowany do wszystkich zainteresowanych pracą w gamedevie oraz niezależnych twórców gier. Trzymiesięczny cykl spotkań dzieli się na 3 moduły skupione wokół technologii, biznesu i designu.

Pomysłodawcą i sponsorem projektu jest krakowska spółka Ganymede - największe polskie studio produkujące gry społecznościowe, twórcy platformy GameDesire.com.

Wierzymy, że o rynkowym sukcesie gry decyduje znacznie więcej niż sam pomysł. W Akademii Ganymede uczymy, jak łączyć perspektywę biznesu, technologii i designu oraz efektywnie zarządzać procesem produkcji gry - przekonuje CEO Ganymede, Maciej Mróz.

Akademia Ganymede to kolejna na mapie Krakowa inicjatywa skierowana do twórców gier. To tutaj od kilku lat działa Digital Entertainment Cluster zrzeszający 16 firm z branży gier, a co roku odbywa się Digital Dragons - największa w tej części Europy konferencja dla branży skupiająca polskich i zagranicznych prelegentów. Społeczność krakowskiego gamedevu spotyka się natomiast od kilku lat na "Czwartkowych Spotkaniach Przy Piwie" zainicjowanych przez tutejszych developerów, sam Kraków jest zaś coraz częściej określany "zagłębiem polskiego gamedevu".

Więcej informacji o Akademii Ganymede na stronie ganymedeacademy.eu oraz na Facebooku.


  
znajdź w serwisie


RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy