Chcesz pracować w AOL? Idź na spotkanie w Krakowie

22-07-2010, 09:05

Dziś (22 lipca) AOL proponuje otwarte spotkanie dla tych, którzy chcieliby swoje plany zawodowe związać z tym amerykańskim dostawcą usług internetowych. Będzie okazja do poznania kierownictwa firmy oraz techników, którzy opowiedzą o ścieżce kariery i atmosferze w pracy.

Spotkanie z pracownikami AOL odbędzie się w Hotelu Novotel Centrum przy ul. Kościuszki 5 w Krakowie, w godzinach od 17:00 do 19:00. Uczestnicy spotkania będą mieli okazję złożyć aplikacje na stanowiska pracy w Dublin Development Center oraz w niemieckiej siedzibie firmy.

AOL chce pozyskać polskich pracowników, ponieważ są oni jedną z najbardziej pożądanych grup zawodowców na całym świecie. Już w roku 2005 zajęli I miejsce w światowym rankingu informatyków Top Coder, prowadzonym przez amerykańskie firmy informatyczne. Wiedza naszych rodzimych informatyków wykorzystana zostanie w Irlandii i Niemczech.

>>> Czytaj: Rynek pracy: jest szansa na trwały wzrost

Oferta AOL kierowana jest głównie do absolwentów kierunków informatycznych, którzy posiadają 2-5 letnie doświadczenie zawodowe i biegle posługują się językami obcymi, głównie językiem angielskim. Oferty pracy prezentowane przez AOL są atrakcyjne ze względu na wynagrodzenia, pakiety socjalne itd.

Wspomniane Dublin Development Centre stanie się więc europejskim sercem AOL. W ciągu najbliższych dwóch lat firma planuje utworzenie tam 50 nowych wakatów. Głównym zadaniem, jakie stawia przed sobą firma na najbliższe lata, jest koncentracja na budowaniu narzędzi dostosowanych do potrzeb rynku reklamy internetowej, umożliwiających intuicyjną obsługę kampanii promocyjnych dla każdego użytkownika.

AOL w przyszłości ma zamiar walczyć o stanowisko światowego lidera w marketingu internetowym. Jest to główny punkt strategii rozwoju firmy, tym bardziej że rynek reklamy online jest szacowany na 20 mld dolarów rocznie. Firma będzie także angażować się w rozwój platform informacyjnych, takich jak np. finansowy portal DailyFinance.com.

>>> Czytaj: Jaki był I Lubuski Konwent Informatyków?


Tematy pokrewne:  

tag spotkaniatag rekrutacjatag pracatag Krakówtag AOL
  
znajdź w serwisie


RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy