Chcecie bezpiecznej sieci w firmie? Analizujcie zachowania najważniejszych jej użytkowników!

13-09-2016, 10:14

Blindspotter – urządzenie firmy Balabit do analizy zachowań użytkowników – został nagrodzony jako Najlepszy Produkt Roku 2016 w kategorii Innowacje – UBA (User Behaviour Analytics), w konkursie Golden Bridge Awards.

Blindspotter w czasie rzeczywistym analizuje zachowania użytkowników sieci, monitoruje i wykrywa ich nietypowe aktywności, dzięki czemu pomaga zapobiegać kradzieżom i wyciekom danych.

Produkt firmy Balabit zbiera "cyfrowe" ślady użytkowników z wysokimi uprawnieniami dostępu, np. administratorów sieci. Następnie na ich podstawie i za pomocą zaawansowanych algorytmów uczenia maszynowego, tworzy profil użytkownika i w czasie rzeczywistym wykrywa jego nietypowe aktywności, np. niestandardowe godziny, kiedy użytkownik loguje się do sieci wewnętrznej firmy. 

Do identyfikacji nietypowych zachowań Blindspotter wykorzystuje także dane biometryczne, np. dynamikę pisania na klawiaturze i ruchów myszką. Zbieranie i analizowanie takich informacji pozwala na nieustanną autoryzację użytkownika i zapobieganie wyciekom danych. 

Urządzenie Blindspotter wykorzystuje technologię syslog-ng Balabitu, która jest sprawdzonym i zaufanym rozwiązaniem, zastosowanym w ponad 1 milionie instalacji na całym świecie. Urządzenie korzysta również z systemu zarządzania uprzywilejowaną tożsamością (Privileged Identity Management Technology), by analizować zarejestrowane w formie video aktywności poszczególnych użytkowników, m.in. wprowadzane komendy na linii poleceń.

Blinspotter jest częścią platformy Contextual Security Intelligence (CSI) – systemu bezpieczeństwa, który zwiększa wydajność i przejrzystość procesów bezpieczeństwa. Platforma obejmuje niezawodny system i aplikację do zarządzania rejestrami zdarzeń (Log Management) z kontekstowym, świadomym przetwarzaniem danych, monitoring uprzywilejowanych użytkowników (Privileged User Monitoring), tworzenie ich profili oraz analizę zachowań i ocenę ryzyka (User Behavior Analytics).


Źródło: Komunikat firmy. Wydawca nie odpowiada za treści nieredakcyjne. Firmy zainteresowane publikacjami prosimy o kontakt pod adresem kf@di24.pl
Tematy pokrewne:  

tag Blinspottertag Balabit
To warto przeczytać
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy  
« Luty 2018»
PoWtŚrCzwPtSbNd
 1234
567891011
12131415161718
19202122232425
262728 
Jak czytać DI?
Newsletter

Podaj teraz tylko e-mail!RSS
Copyright © 1998-2018 by Dziennik Internautów Sp. z o.o. (GRUPA INFOR PL) Wszelkie prawa zastrzeżone.