Certyfikat SSL - po co go posiadać?

25-09-2018, 14:36

Dzięki posiadaniu certyfikatu SSL, istnieje stuprocentowa ochrona informacji oraz pewność niezagrożonego użytkowania witryny internetowej, dlatego też tak bardzo istotne okazuje się postawienie na tego typu rozwiązania i zainwestowanie w oferty rekomendowanych i doświadczonych firm typu Linuxpl.com, które proponują rozległy wachlarz omawianych zabezpieczeń. Co jednak w praktyce może dać zaopatrzenie swej strony www w certyfikat SSL? Szczegóły poniżej.

mat partnera

Lepsze SEO

Jeżeli strona jest chroniona, Google zdecydowanie to doceni. Pozycja w wynikach wyszukiwania bez wątpienia będzie wyższa i to w dużo krótszym czasie niż w przypadku serwisu, który nie jest tak zabezpieczony. Oczywiście sam fakt posiadania certyfikatu SSL nie przesądza o raptownej poprawie miejsca w rankingu, ale na pewno działa to na korzyść przyszłych ruchów SEO.

Mniejsze prawdopodobieństwo phishingu

Phishing to jedna z najbardziej powszechnych współcześnie form oszustw wirtualnych, które bazują na podszywaniu się pod określoną stronę www, co ma na celu wykradanie danych poufnych. W ten sposób zabierane są podstępem numery kart kredytowych, a także różnorodne hasła. Posiadanie certyfikatu SSL z kolei jest świetną ochroną, która do tego nie dopuszcza. Charakterystyczna zielona kłódka to znak, że strona internetowa bez autentyczna, wiarygodna oraz bezpieczna w użytkowaniu – zarówno przeglądaniu, jak także robieniu za jej pośrednictwem transakcji, czy też zakupów, korzystając z logowania się do konta bankowego. Wybierając certyfikaty SSL od solidnych firm takich jak chociażby wspomniany we wstępie Linuxpl.com, mamy pewność, że nasza witryna nie padła ofiarą oszustów, zaś wchodzący na nią użytkownicy postrzegają nas jako profesjonalnych i dbających o dobro klienta.

Niska cena

Na tle rozmaitych możliwych form zabezpieczenia stron www, akurat omawiane tu certyfikaty SSL okazują się niezwykle ekonomicznym wariantem. Biorąc pod uwagę to, jak wiele zyskujemy, kiedy mamy takową ochronę, śmiało warto rzec, iż jest to stosunkowo nieduży wydatek. Cena należna za taką osłonę serwisu internetowego nie jest wysoka, zaś samo wdrożenie charakteryzowanego zabezpieczenia szybkie i sprawne.


Źródło: Komunikat firmy. Wydawca nie odpowiada za treści nieredakcyjne. Kontakt dla firm zainteresowanych publikacjami w DI: kf@di24.pl

***


Komunikaty Firm to gwarantowane publikacje informacji prasowych i artykułów Twojej firmy lub Klientów Twojej agencji w Dzienniku Internautów, zawierające aktywny link, grafikę oraz możliwość wstawienia treści multimedialnych (YouTube, Vimeo).

Artykuły pozostają w serwisie co najmniej przez 12 miesięcy. Redakcja nie ingeruje w treść komunikatów firm.

Artykuły oferowane są pojedyńczo, w pakietach lub abonamencie (najtańsza opcja). Zainteresowanych zapraszamy do kontaktu: reklamawdi@webtango.pl.


Tematy pokrewne:  

tag komunikat firmytag certyfikaty SSL
To warto przeczytaćfot. Astibuagfot. harvepino


RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy  

idealdesign.pl - meble designerskie
« Sierpień 2020»
PoWtŚrCzwPtSbNd
 12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
31 
Serwisy specjalne: