Certyfikat bezpieczeństwa firmy, czyli dlaczego można jej zaufać?

01-02-2019, 15:20

Z usług firm z branży ochrony osób i mienia korzysta coraz więcej podmiotów na rynku. Warto jednak pamiętać, że w ręce przedsiębiorstw z tego sektora powierza się to, co najważniejsze, czyli kwestie bezpieczeństwa. Dlatego tak ważne jest wybranie usługodawcy godnego zaufania. Jednym z czynników, który wzmacnia wiarygodność, jest certyfikat bezpieczeństwa. Zobacz, o czym mowa i dlaczego to tak ważne.

mat partnera

Branża security rozszerza się. Z roku na rok na rynku pojawiają się nowe firmy, które świadczą usługi ochrony osób i mienia. Za ilością nie zawsze idzie jednak jakość. Dlatego, zanim zdecydujesz, z kim podejmiesz współpracę, przyjrzyj się dobrze wiarygodności partnera. Elementów, które o niej decydują jest wiele, ale jednym z kluczowych jest certyfikat bezpieczeństwa.

Certyfikat bezpieczeństwa, czyli co?

Nazwy „certyfikat bezpieczeństwa” używa się, mówiąc o świadectwie bezpieczeństwa przemysłowego. Jest ono wydawane przez Agencję Bezpieczeństwa Wewnętrznego lub Służbę Kontrwywiadu Wojskowego i potwierdza zdolność przedsiębiorstwa do przetwarzania danych niejawnych w sposób, który gwarantuje im bezpieczeństwo. Jak wiąże się to z działalnością firm z branży ochrony osób i mienia? W bardzo wielu sytuacjach przedsiębiorcy powierzają im istotne informacje związane z działalnością gospodarczą. Przykład? Firma ochroniarska może mieć dostęp do danych pracowników czy kontrahentów firmy, gdy zajmuje się kontrolą dostępu do budynku biurowego. Dostęp do danych, które są objęte tajemnicą handlową, pojawia się również np. podczas realizacji usług z zakresu obsługi gotówki, a także wielu zadań związanych z zabezpieczaniem obiektu. Nie należy ich powierzać w ręce partnera, którego wiarygodność można by podać w wątpliwość.

Dlaczego certyfikat bezpieczeństwa zwiększa wiarygodność firmy?

Dokument ten jest wydawany wyłącznie po dokładnej weryfikacji, która obejmuje sprawdzenie m.in.:

  • struktury kapitału oraz powiązań kapitałowych przedsiębiorcy, źródła pochodzenia przychodów oraz sytuację finansową firmy,
  • struktury organizacyjnej firmy,
  • systemu ochrony informacji niejawnych, włącznie ze środkami bezpieczeństwa fizycznego,
  • wiarygodności wszystkich osób wchodzących w skład organów zarządzających.

Wyłącznie w sytuacji, gdy przeprowadzony przez ABW lub SKW audyt zakończy się pozytywnym wynikiem, firma otrzymuje takie świadectwo.

A jak sprawdzić, czy firma z branży ochrony osób i mienia uzyskała taki certyfikat? Można to zrobić bezpłatnie, sprawdzając listę podmiotów, które mają opisane powyżej uprawnienia, na stronach internetowych ABW lub SKW. Jednym z przedsiębiorstw, który dysponuje takimi uprawnieniami, jest lider branży security w Polsce, czyli Konsalnet. Firma uzyskała również liczne certyfikaty ISO oraz jest członkiem wielu organizacji branżowych, w tym Polskiej Izby Ochrony Osób i Mienia. To wszystko sprawia, że z roku na rok jej usługom ufa coraz szersze grono klientów.


Źródło: Komunikat firmy. Wydawca nie odpowiada za treści nieredakcyjne. Kontakt dla firm zainteresowanych publikacjami w DI: kf@di24.pl

***


Komunikaty Firm to gwarantowane publikacje informacji prasowych i artykułów Twojej firmy lub Klientów Twojej agencji w Dzienniku Internautów, zawierające aktywny link, grafikę oraz możliwość wstawienia treści multimedialnych (YouTube, Vimeo).

Artykuły pozostają w serwisie co najmniej przez 12 miesięcy. Redakcja nie ingeruje w treść komunikatów firm.

Artykuły oferowane są pojedyńczo, w pakietach lub abonamencie (najtańsza opcja). Zainteresowanych zapraszamy do kontaktu: reklamawdi@webtango.pl.


To warto przeczytać

fot. peshkov
RSS  

RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy  

idealdesign.pl - meble designerskie
« Październik 2020»
PoWtŚrCzwPtSbNd
 1234
567891011
12131415161718
19202122232425
262728293031 
Serwisy specjalne: