Certyfikacja ISO – dlaczego ma znaczenie?

04-09-2019, 06:44

Na rynku globalnym muszą istnieć wspólne normy, gdyż w przeciwnym razie trudno byłoby utrzymać spójność i jakość w różnych branżach i krajach. Międzynarodowe standardy pomagają utrzymać równe szanse, a jednym z narzędzi używanym do tego, aby to osiągnąć, jest certyfikacja ISO.

business woman

Czym jest certyfikacja ISO? 

Certyfikacja ISO poświadcza, że ​​system zarządzania, proces produkcyjny, usługa lub procedura spełniają wszystkie wymagania normy. ISO (Międzynarodowa Organizacja Normalizacyjna) jest niezależną, pozarządową jednostką, która opracowuje standardy, których głównym celem jest osiągnięcie bezpieczeństwa i wydajności. Certyfikaty ISO istnieją w wielu obszarach przemysłu, od zarządzania energią i odpowiedzialności społecznej po urządzenia medyczne i militarne.  

Więcej informacji znajdziesz na blogu https://www.bureauveritas.pl/home/about-us/our-business/certification/management-systems/quality

Co oznacza certyfikacja ISO? 

Jeśli organizacja przeszła certyfikację ISO, oznacza to, że spełniła ona wszystkie wymagania określone w danej normie. ISO wymaga, aby przedsiębiorstwa definiowały i stosowały system zarządzania jakością, który jest zarówno odpowiedni, jak i skuteczny, jednocześnie żądając od nich identyfikacji obszarów, które muszą ulec poprawie. 

Normy ISO dają wskazówki co do tego, co należy zrobić, by zapewnić pracownikom najlepsze warunki, klientom wysokojakościowe produkty, a w tym samym czasie czerpać zyski z prowadzonej działalności. Określają standardy, które należy spełnić, a także dają narzędzia zapewniające jakość, spójność i bezpieczeństwo.  

Certyfikacja ISO pomaga również zachować zgodność produktów i usług. Kiedy standardy się zmieniają, organizacja musi również ulec zmianie. Dzięki temu odbiorcy mogą mieć pewność, że działania firmy są adekwatne do aktualnej sytuacji gospodarczej i społecznej.  


Źródło: Komunikat firmy. Wydawca nie odpowiada za treści nieredakcyjne. Kontakt dla firm zainteresowanych publikacjami w DI: kf@di24.pl

***


Komunikaty Firm to gwarantowane publikacje informacji prasowych i artykułów Twojej firmy lub Klientów Twojej agencji w Dzienniku Internautów, zawierające aktywny link, grafikę oraz możliwość wstawienia treści multimedialnych (YouTube, Vimeo).

Artykuły pozostają w serwisie co najmniej przez 12 miesięcy. Redakcja nie ingeruje w treść komunikatów firm.

Artykuły oferowane są pojedyńczo, w pakietach lub abonamencie (najtańsza opcja). Zainteresowanych zapraszamy do kontaktu: reklamawdi@webtango.pl.


Tematy pokrewne:  

tag komunikat firmytag certyfikacja ISO
To warto przeczytaćfot. Kasperskyfot. bongkarn
RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy  

idealdesign.pl - meble designerskie
Serwisy specjalne: