Ceneo: Popularne gry minionego lata

27-09-2010, 09:50

Według Ceneo rynek gier komputerowych zdecydowanie przyspieszył. Nadal największą popularnością w Polsce cieszą się gry na PC, następne są symulatory na PlayStation i Xboxa.

Sonda
Do gier wideo najczęściej używam:
  • PC
  • PlayStation
  • Xbox
  • Telefonu
  • Nie gram w gry
wyniki  komentarze

W gry komputerowe grają już nie tylko nastolatki, ale ludzie w każdym wieku. Sprzedaż rośnie. W Polsce nadal największą popularnością cieszą się gry na PC, ich sprzedaż stoi zdecydowanie na wyższym poziomie od gier kupowanych na konsole.

>> Czytaj też: Producenci gier komputerowych wychodzą z kryzysu

Najpopularniejsze gry wg Ceneo
fot. - Najpopularniejsze gry wg Ceneo
W zestawieniu popularności gier PC przygotowanym przez Ceneo.pl na pierwszym miejscu wakacyjnej batalii znalazła się druga część StarCrafta. Gra StarCraft II: Wings of Liberty okazała się trzy razy popularniejsza od drugiej w rankingu Grand Theft Auto IV. Sukcesu słynnej kontynuacji produkcji Blizzarda można było się spodziewać. Gra była długo wyczekiwana przez rzesze fanów.

Zacięta walka trwa się także na rynku konsoli do gier. Jak wiadomo, bój toczą dwie firmy: Microsoft produkujący Xbox oraz Sony – wydawca PlayStation. W rankingach sprzedażowych Ceneo liderem jest zdecydowanie ten drugi. Model Sony PlayStation 3 Slim jest niemalże dwukrotnie popularniejszy od Xboxa 360 Slim. Na PlayStation można także kupić znacznie więcej gier niż na Xboxa. Według danych Ceneo.pl najpopularniejszą grą na Xboxa w ostatnich miesiącach była Mafia II. Najpopularniejszą grą na PlayStation okazała się FIFA 11.

>> Czytaj też: Imperatory: Wybierz najlepszą grę komputerową z WP

Ceny gier są także bardzo zróżnicowane. Bywa, że grę na PC można dostać już za 20 zł, podczas gdy Guitar Hero 5 Super Bundle to wydatek rzędu 600 zł. Coraz popularniejsze są ostatnio gry do dystrybucji elektronicznej, co wydaje się być przyszłością tej dziedziny. Ceny są nieznacznie niższe.


Źródło: materiał nadesłany do redakcji
  
znajdź w serwisie


RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy  
« Styczeń 2021»
PoWtŚrCzwPtSbNd
 123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031