CeBIT 2012 już niedługo

02-03-2012, 08:33

Ministerstwo Gospodarki wynajęło 750 m kw. powierzchni wystawienniczej na targach CeBIT 2012 dla firm z naszego kraju. Mottem stoiska, które ma zachęcać do inwestowania w Polsce, będzie: Poland - land of opportunities.

Hasłem przewodnim CeBIT 2012 będzie: "Managing Trust" - bezpieczeństwo w centrum uwagi. Dzięki nowemu tematowi głównemu ogólnoświatowa impreza wystawiennicza branży ICT stanie się też międzynarodową platformą dyskusji o kwestii zabezpieczeń we współczesnym zdigitalizowanym świecie.

- Bezpieczeństwo jest kluczową kwestią zarówno w aspekcie politycznym, jak i gospodarczym oraz użytkowym - jego zapewnienie jest we wspólnym interesie polityków, firm i konsumentów. Pod hasłem "Managing Trust" zaprezentujemy wieloetapowy proces budowy zaufania i jego rolę w stymulowaniu postępu i pobudzaniu wzrostu gospodarczego - powiedział Ernst Raue, członek zarządu Deutsche Messe AG odpowiedzialny za targi CeBIT, w poniedziałek 26 września w Hanowerze.

"Managing Trust - Zarządzanie zaufaniem" to także logiczna kontynuacja kluczowego hasła targów CeBIT z roku 2011: "Work & Life with the Cloud - Architektura sieciowa typu Cloud do użytku firmowego i prywatnego". Popularność rozwiązań opartych o chmurę wciąż rośnie, jednak głównym hamulcem do jeszcze bardziej dynamicznego rozwoju tej koncepcji jest brak zaufania firm i konsumentów do idei Cloud.

- Celem targów CeBIT 2012 jest zmniejszenie rozdźwięku między zaufaniem, które powinno towarzyszyć korzystaniu z nowych technologii, a ich realnym poziomem bezpieczeństwa. Tylko w ten sposób możemy sprawić, że innowacje zostaną zaakceptowane przez odbiorców i bez problemów wejdą na rynek – podkreślił Ernst Raue. - Zagwarantowanie wysokiego poziomu zaufania i skutecznego zabezpieczenia rozwiązań oraz procesów musi stać się najważniejszym punktem w planach strategicznych dostawców sprzętu i usług oraz kluczowym hasłem na liście priorytetów ich użytkowników.

Czytaj też: W marcu Europejski Tydzień e-Umiejętności 2012

Wydarzenia ostatnich miesięcy pokazały, że obecnie nie wystarcza już zainstalowanie firewalla czy programu antywirusowego w komputerze. Koniecznością staje się kompleksowe podejście do zabezpieczeń - stworzenie spójnego systemu bezpieczeństwa i zadbanie o to, co nazywamy zarządzaniem zaufaniem.

CeBIT aktywnie angażuje się w ten proces. Tematyka imprezy, która odbędzie się w dniach 6-10 marca 2012 w Hanowerze, obejmie szerokie spektrum zagadnień: omówione zostaną zarówno zabezpieczenia fizyczne, jak i bezpieczeństwo procesów i rozwiązań, a także zaufanie użytkowników do poszczególnych systemów oraz kwestie polityczno-gospodarcze, takie jak ochrona danych i dóbr osobistych. W centrum uwagi znajdą się też problemy związane ze zwalczaniem przestępczości internetowej.


Źródło: materiał nadesłany do redakcji
  
znajdź w serwisie


RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy  
« Sierpień 2020»
PoWtŚrCzwPtSbNd
 12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
31