CBA uczy internautów antykorupcji

10-12-2008, 01:20

Edukacja internautów w zakresie korupcji i antykorupcji to główne założenia działającego od wczoraj Serwisu Edukacji Antykorupcyjnej uruchomionego z inicjatywy Centralnego Biura Antykorupcyjnego.

Na stronie antykorupcja.edu.pl znaleźć można m.in. akty prawne oraz informacje o instytucjach "rządowych i pozarządowych, polskich i zagranicznych, których celem jest szeroko rozumiane przeciwdziałanie korupcji w różnych jej formach".

- Chcemy dostarczać kompleksowej informacji na temat zarówno samego zjawiska korupcji - czym ono jest, jakie są podstawowe przyczyny powstawania tego zjawiska, jakie są typy odmiany i do jakich skutków ono prowadzi - powiedziała Gazecie Prawnej Iwona Czerniec, kierownik zespołu informacji antykorupcyjnej.

Serwis Edukacji Antykorupcyjnej - strona główna
fot. - Serwis Edukacji Antykorupcyjnej - strona główna
W serwisie znaleźć można dział z aktualnościami powiązanymi z tematyką korupcji oraz kalendarium zawierające notatki dotyczące minionych wydarzeń. Swoje miejsce znalazły również m.in. galeria, quiz i gry dla najmłodszych, np. puzzle czy kolorowanki.

CBA wyraża nadzieję, że z portalu chętnie będą korzystać uczniowie i studenci. Dla nauczycieli natomiast ma zostać przygotowany specjalny internetowy kurs. Po jego ukończeniu pedagodzy mają zwiększyć swoje kompetencje do prowadzenia zajęć związanych z problematyką antykorupcyjną.

Data uruchomienia portalu nie jest przypadkowa - 9 grudnia to międzynarodowy dzień przeciwdziałania korupcji.


Następny artykuł » zamknij

Zdalnie steruj projektorem

Źródło: CBA, Gazeta Prawna
  
znajdź w serwisie


RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy  
« Kwiecień 2021»
PoWtŚrCzwPtSbNd
 1234
567891011
12131415161718
19202122232425
2627282930