CA: Domowi użytkownicy internetu strzeżcie się!

21-09-2007, 15:27

Firefox będzie mniej bezpieczny od Internet Explorera - to jedna z prognoz firma CA, która opublikowała półroczny raport dotyczący zagrożeń internetowych. CA w swoim raporcie przede wszystkim ostrzega domowych użytkowników internetu przed coraz bardziej złożonymi zagrożeniami czyhającymi na nich w Sieci.

ciąg dalszy...

- Wszyscy użytkownicy powinni być świadomi skali zagrożeń, jakie czyhają w internecie. W szczególności dotyczy to graczy, użytkowników serwisów społecznościowych, emerytów i nastolatków, a także ich rodziców — mówi Bartosz Świderski, konsultant w CA. - Bardzo istotne jest nauczanie młodszych internautów, aby chronili prywatne informacje na swój temat, a także by umieli radzić sobie z internetowym zastraszaniem. Nawet jeżeli znają się na internecie lepiej niż rodzice, zazwyczaj znacznie mniej interesują się kwestiami zabezpieczeń.

CA doradza internautom, by chronili komputer odpowiednim oprogramowaniem antywirusowym, antyspyware oraz firewallem. Koniecznie należy też dbać o aktualizację posiadanych aplikacji. Specjaliści sugerują, by nie otwierać e-maili od nieznajomych osób (jest to ważne w przypadku korzystania z programu Outlook, w którym stosunkowo łatwo uruchomić załączone do wiadomości złośliwe kody). Ponadto należy zachować ostrożność w przypadku korzystania z publicznych komputerów.

Inną radą zawartą w raporcie jest szyfrowanie ważnych danych, zwłaszcza na komputerach przenośnych.

Wśród porad znalazły się też te skierowane do rodziców:


  • zabronić dzieciom odpowiadać na pogróżki, dwuznaczne wiadomości itp.

  • nauczyć dzieci, aby chroniły swoją prywatność.


Samo korzystanie z internetu zdaniem pracowników CA powinno być wspólnym zajęciem rodzinnym. Sugerują też włączenie ochrony rodzicielskiej i filtrowania stron WWW oraz ograniczenia czasowe dostępu dzieci do Sieci.


-->
  
znajdź w serwisie


RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy  
« Lipiec 2020»
PoWtŚrCzwPtSbNd
 12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031