By Wojtek został strażakiem

13-07-2018, 07:08

Większość dzieci w pewnym momencie życia marzy o tym, żeby zostać strażakiem. Zawód ten poza pewnego rodzaju bohaterstwem i pięknym strojem przyciąga również dużym zaufaniem społecznym. Ratowanie życia i zdrowia oraz różnego rodzaju akcje i nawet filmy sprawiają, że widzimy tę widowiskową stronę pracy strażaków. Charakterystyczne ubrania, które mają chronić przed uszkodzeniem ciała, również rewelacyjnie wyglądają.

mat partnera

Najważniejsze bezpieczeństwo

Niezależnie od tego, czy mówimy o zagrożeniach w miejscu pracy, w domu czy też podczas podróży, zawsze warto dbać o bezpieczeństwo. Dlatego właśnie podczas każdego wypadku bardzo szczegółowo sprawdzane są wszelkie jego okoliczności. Stosowane w firmie procedury wynikają z prostego faktu, że to obowiązkiem pracodawcy jest zadbać o bezpieczeństwo pracowników. Szczególnie w zawodach, które generują zdecydowanie większe ryzyko utraty życia lub uszczerbku na zdrowiu, wymaga się dedykowanej ochrony. Na przykład strażacy najlepsze gatunkowo materiały znajdą na https://strefa998.pl/.

Najważniejszą częścią ciała, którą trzeba zabezpieczyć jest oczywiście głowa. Poza tym chronimy oczywiście pozostałe narządy dedykowaną odzieżą. Te zabiegi mają sprawić, że podczas ewentualnego wypadku ciało ucierpi jak najmniej. Poziom ochrony musi być dobrany do okoliczności, potrzeb i rodzaju wykonywanej pracy. Im trudniejsze warunki, tym zabezpieczenia szczególnie głowy powinny być bardziej profesjonalne.

Strażak pod ochroną

Ze względu na trudne warunki pracy oraz fakt ze strażacy ratują życie i zdrowie innych, często przy tym narażając swoje, to właśnie ta grupa ratowników musi być wyposażona w najlepsze środki ochrony. Przede wszystkim cały strój musi osłaniać przed działaniem czynników, z którymi strażacy spotykają się podczas akcji – czyli promieniami i żarem oraz środkami chemicznymi. Odpowiednie ubranie, buty, rękawice oraz hełm osłaniający głowę są produkowane w oparciu o odpowiednie przepisy i spełniają bardzo rygorystyczne normy. Podczas pożarów strażacy dodatkowo są wyposażani w aparat ochrony dróg oddechowych. Charakterystyczny toporek umieszcza się w dedykowanym pasie bojowym, zestaw narzędzi takich jak wkrętak, klucz oraz nóż idealnie mieści się w przygotowanych kieszeniach. Poza tym w ubraniach znajdziemy miejsce na radiostację czy też latarkę.


Następny artykuł » zamknij

Kryptowaluty a podatek PCC

Źródło: Komunikat firmy. Wydawca nie odpowiada za treści nieredakcyjne. Kontakt dla firm zainteresowanych publikacjami w DI: kf@di24.pl

***


Komunikaty Firm to gwarantowane publikacje informacji prasowych i artykułów Twojej firmy lub Klientów Twojej agencji w Dzienniku Internautów, zawierające aktywny link, grafikę oraz możliwość wstawienia treści multimedialnych (YouTube, Vimeo).

Artykuły pozostają w serwisie co najmniej przez 12 miesięcy. Redakcja nie ingeruje w treść komunikatów firm.

Artykuły oferowane są pojedyńczo, w pakietach lub abonamencie (najtańsza opcja). Zainteresowanych zapraszamy do kontaktu: reklamawdi@webtango.pl.


Tematy pokrewne:  

tag komunikat firmy
To warto przeczytać


RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy  

idealdesign.pl - meble designerskie
« Styczeń 2021»
PoWtŚrCzwPtSbNd
 123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031
Serwisy specjalne: