Brodawka, czyli kurzajka, z którą można sobie poradzić

23-06-2019, 09:29

Wyrastają zwykle na palcach dłoni i stopach, ale mogą również pojawić się na powiece. Powszechne kurzajki zwykle nie są bolesne, ale powodują dyskomfort, ponadto prezentują się nieestetycznie. Taka brodawka powstaje ze względu na zakażenie wirusem HPV. Co trzeba o niej wiedzieć?

Brodawka w wyniku zakażenia brodawczakiem

Ma postać grudki. Z początku trudno ją dostrzec, ale gdy się rozwija, staje się coraz większa i przybiera postać grudki o białej barwie. Brodawka nie powoduje dolegliwości bólowych, ale ze względu na swoje umiejscowienie – na przykład na podeszwie stopy – może powodować pewien dyskomfort. Często razi nas jej mało estetyczny wygląd. 

Brodawka, czyli bliżej znana nam kurzajka, powstaje w wyniku zagnieżdżenia się wirusa brodawczaka – HPV. Jest on przenoszony przez kontakt z naskórkiem. Najbardziej na zarażenie narażone są dzieci.

 

Skuteczne pozbywanie się brodawek

Brodawka bardzo łatwo się przenosi, dlatego należy reagować od razu po jej dostrzeżeniu. Trudno się przed nią uchronić, ponieważ zakażenie odbywa się przez naskórek. Korzystanie z basenu, wspólnych pryszniców, sauny czy szatni w klubie fitness, zwiększa ryzyko zakażenia, dlatego konieczna jest szczególna dbałość o higienę, w tym stóp mających najczęściej kontakt ze wspólnymi powierzchniami.

Brodawka szybko się rozprzestrzenia, stąd wskazanie reagowania już w momencie pojawienia się jednej kurzajki. W aptece można znaleźć specjalne środki radzące sobie z kurzajkami. Poza tym dostępne są metody, takie jak zastosowanie lasera, wyłyżeczkowanie czy wymrażanie brodawki. Decydując się na zabieg, warto skorzystać z oferty sprawdzonego gabinetu dermatologicznego, by mieć pewność, co do późniejszych efektów i bezpieczeństwa przeprowadzonego zabiegu.

Usunięcie nawet jednej brodawki, niestety nie daje gwarancji jej ponownego pojawienia się, ale znacznie trudniej leczy się kurzajki, które zaczynają się rozprzestrzeniać na różne partie ciała. Wymaga to ponadto długiego czasu leczenia. Możliwie wczesne reagowanie nie uchroni przed brodawkami, ale z pewnością zminimalizuje ryzyko ich rozprzestrzenienia się i ponownego pojawienia na ciele.


Źródło: Komunikat firmy. Wydawca nie odpowiada za treści nieredakcyjne. Kontakt dla firm zainteresowanych publikacjami w DI: kf@di24.pl

***

Chcesz opublikować informację prasową lub artykuł swojej firmy w DI?
Masz dwie opcje do wyboru:

  1. Wyślij materiał pod adres: ip@di24pl. Redakcja codziennie wybiera kilka najciekawszych z nadesłanych artykułów i publikuje je po wstępnym przeredagowaniu.

  2. Jeśli chcesz mieć pewność, że Twój artykuł zostanie opublikowany w DI bez ingerencji redakcji w treść, wyślij materiał pod adres: kf@di24.pl. W ciągu 24h prześlemy Ci warunki takiej publikacji.


To warto przeczytać
fot. Sirichai


RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy  

idealdesign.pl - meble designerskie
« Kwiecień 2021»
PoWtŚrCzwPtSbNd
 1234
567891011
12131415161718
19202122232425
2627282930 
Serwisy specjalne: