BREIN walczy z proxy. Skutecznie.

23-03-2012, 08:02

The Pirate Bay nie jest dostępny bezpośrednio dla klientów dwóch dostawców internetu. Można skorzystać ze stron proxy. Z tymi jednak walczy BREIN. Skutecznie.

11 stycznia sąd w Hadze nakazał dwóm dostawcom internetu - Ziggo oraz XS4ALL - zablokowanie dostępu do serwisu The Pirate Bay. Był to pierwszy tego typu przypadek w Holandii. Sąd zauważył, że w serwisie wymieniane są także materiały, do których użytkownicy posiadają odpowiednie prawa, jednak są one dostępne także innymi kanałami, więc internauci nie powinni odczuć negatywnych skutków.

Czytaj także: Blokada TPB narusza wolność wypowiedzi? 

BREIN, która o blokadę wystąpiła, poczuła wiatr w żaglach i zapowiedziała pod koniec stycznia złożenie wniosków o kolejne tego typu blokady. Wszystko oczywiście w interesie posiadaczy praw autorskich. Pojawił się jednak dodatkowy problem - strony proxy, które umożliwiają obejście blokady nałożonej przez dwa telekomy na dostęp do TPB.

Organizacja skontaktowała się z administratorami tychże stron, domagając się zaprzestania umożliwiania dostępu do The Pirate Bay pod groźbą pozwu sądowego. Jak podaje serwis TorrentFreak, w tym tygodniu sąd w Hadze wydał odpowiedni nakaz wobec jednego z nich - tpb.dehomies.nl. Gdyby nie zastosował się on do decyzji wymiaru sprawiedliwości, grozić mu by mogła kara w wysokości tysiąca euro dziennie.

Wyrok został przedstawiony także kolejnym serwisom - część z nich od razu zaprzestała działalności, inne jeszcze nie. BREIN wyznaczyła termin dostosowania się do zakazu na dzisiaj. Ponieważ grozi ona pozwami sądowymi, większość administratorów tych serwisów zapewne się dostosuje. Nie mają oni wystarczających środków finansowych, by walczyć z wytwórniami filmowymi czy muzycznymi.


Źródło: TorrentFreak
Tematy pokrewne:  

tag The Pirate Baytag proxytag Holandia
  
znajdź w serwisie


RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy  
« Styczeń 2021»
PoWtŚrCzwPtSbNd
 123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031