Brazylia: Nokia walczy o Ovi

25-09-2009, 08:24

Identyczna wymowa słów Ovi i Ouvi w języku portugalskim sprawiła, że sąd będzie musiał zdecydować, która z dwóch firm będzie mogła używać swojej nazwy w Brazylii.

Nokia niespodziewanie napotkała problemy w użytkowaniu nazwy Ovi w Brazylii, największym rynku Ameryki Południowej. Jedna z tamtejszych firm telekomunikacyjnych - Ouvi Divulgacao e Marketing em Celulares Ltda - pozwała fińskiego producenta telefonów komórkowych do sądu. Powodem jest zbieżność nazw - Ouvi oraz Ovi.

Zdaniem Ouvi Nokia bezpośrednio z nią konkuruje. W związku z tym używanie tak podobnych nazw może wprowadzać klientów w błąd. Zwłaszcza że Ovi i Ouvi są identycznie wymawiane w brazylijskiej odmianie języka portugalskiego. Fińska firma jest jednak odmiennego zdania - jej przedstawiciele dodali ponadto, że fińskie znaczenie słowa Ovi różni się od portugalskiego Ouvi.

Identyczna wymowa obu słów była także powodem zarejestrowania przez Ouvi domeny ovi.com.br. Brazylijska firma domaga się, by sąd nakazał Nokii usunięcie oprogramowania spod marki Ovi ze wszystkich telefonów, jakie trafiły do Brazylii, a także zakazał używania nazwy Ovi.

Żadna z firm nie zarejestrowała jednak swoich znaków towarowych w brazylijskim Urzędzie Patentowym i Znaków Towarowych - podaje agencja Reuters.

Decyzja sądu spodziewana jest w każdej chwili. Nokia odmówiła jakichkolwiek komentarzy na ten temat.


Źródło: Reuters
Tematy pokrewne:  

tag Ovitag Nokiatag Brazylia
  
znajdź w serwisie

RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy  
« Wrzesień 2019»
PoWtŚrCzwPtSbNd
 1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
30