Branża hostingowa: Kolejne przejęcie na rynku

21-01-2016, 12:07

Krakowski dostawca hostingu Kei.pl przejął klientów marki WebFabryka. To kolejna akwizycja na dynamicznie rosnącym rynku usług hostingowych.

Umowę podpisano pod koniec 2015 r. W wyniku przejęcia grono klientów Kei.pl powiększyło się o kolejne podmioty, w większości z sektora MŚP. Dane użytkowników są obecnie przenoszone na serwery Kei.pl pracujące w centrum danych, należącym do firmy. Grzegorz Pawelec, dyrektor ds. sprzedaży w Kei.pl, komentuje:

Rok 2015 był dla nas bardzo udany. Można powiedzieć, że przejęcie klientów WebFabryki było jego doskonałym uwieńczeniem. W dzisiejszych czasach klientom coraz bardziej zależy na wysokim poziomie bezpieczeństwa danych, skalowalności usług oraz pełnym, całodobowym wsparciu technicznym. Mali dostawcy zwykle nie są w stanie tego wszystkiego zapewnić. Natomiast w Kei.pl bardzo dobrze rozumiemy te potrzeby i potrafimy je spełniać.

Wzrost rynku usług hostingowych i całego rynku IT potwierdzają wyniki badań firmy IDC. Z opracowania „Poland IT Services Market 2014-2018 Forecast and 2013 Analysis” wnika, że wydatki na usługi IT będą rosły w Polsce w średniorocznym tempie 4,6% do poziomu 3,941 mld USD w roku 2018.

Jednym z najszybciej rosnących segmentów rynku są usługi z zakresu hostingu infrastruktury. Według danych IDC skumulowany roczny wskaźnik wzrostu dla lat 2013-18 wyniesie 17,5%. Zgodnie z prognozami, za dwa lata branża hostingowa będzie stanowić 9,9% całego rynku usług IT w Polsce.

Ważnym czynnikiem powodującym wzrost rynku jest przenoszenie usług do chmury - tłumaczy Grzegorz Pawelec z Kei.pl. Przy rosnących wymaganiach klientów biznesowych odnośnie wydajności i bezpieczeństwa, optymalizacja kosztów pozostaje bardzo ważna. Stąd rosnąca popularność wirtualizacji sprzętu, skalowanego w zależności od potrzeb użytkownika i rozliczanego za faktyczne użycie zasobów.

Firmy zaczynają coraz śmielej korzystać z chmury w celu zwiększenia elastyczności biznesowej przy ograniczeniu kosztów i złożoności. Według prognoz Cisco w 2019 r. ruch internetowy wygenerowany przez usługi w chmurze wzrośnie ponad czterokrotnie. Tylko w centrach danych roczny ruch ma wynieść 10,4 zettabajtów (ZB) w skali roku. To zapewne spowoduje dalsze zmiany na rynku i wzrost roli największych graczy, dysponujących nowoczesnymi centrami danych.


Źródło: Komunikat firmy. Wydawca nie odpowiada za treści nieredakcyjne. Firmy zainteresowane publikacjami prosimy o kontakt pod adresem kf@di24.pl

***


Komunikaty Firm to gwarantowane publikacje informacji prasowych i artykułów Twojej firmy lub Klientów Twojej agencji w Dzienniku Internautów, zawierające aktywny link, grafikę oraz możliwość wstawienia treści multimedialnych (YouTube, Vimeo).

Artykuły pozostają w serwisie co najmniej przez 12 miesięcy. Redakcja nie ingeruje w treść komunikatów firm.

Artykuły oferowane są pojedyńczo, w pakietach lub abonamencie (najtańsza opcja). Zainteresowanych zapraszamy do kontaktu: reklamawdi@webtango.pl.


Tematy pokrewne:  

tag WebFabrykatag przejęciatag Kei.pltag hosting
To warto przeczytać

fot. Symetriafot. Ericsson
RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy  

idealdesign.pl - meble designerskie
« Grudzień 2020»
PoWtŚrCzwPtSbNd
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
28293031 
Serwisy specjalne: