Branding po naszemu

19-10-2017, 06:54

Każda marka, by zaistnieć, potrzebuje wiele pracy i nakładów. Samo kształtowanie wizerunku oraz pozycji firmy na rynku oraz w świadomości konsumenta jest zadaniem długotrwałym. Każda marka musi mieć bowiem swoją reputację i skutecznie ją podtrzymywać, a rynek daje nam szereg możliwości, by nawiązać trwałe relacje z klientami, co oczywiście w linii prostej przekłada się na wysokość sprzedaży oraz zadowolenie odbiorców. Jednym z podstawowych elementów marketingu jest budowanie wizerunku. Z logotypami różnych firm spotykamy się niemalże wszędzie. I można by założyć, że wręcz otoczeni jesteśmy gadżetami promocyjnymi.

branding

Logo numer jeden

Jednym z najważniejszych elementów budowy marki jest jej logotyp. Taka inwestycja na pewno zwróci się tak samo jak przemyślana kampania reklamowa i dodatkowe gadżety. Zaprojektowane logo będzie nam towarzyszyć latami i im jest lepiej zrobione, tym będzie pozytywnie wpływało na odbiór firmy. A przecież o to chodzi.

Logo to nic innego jak znak graficzny, który przesyła informacje poprzez skrótowe (czasem bardzo) elementy. Musi być łatwo zauważalny, jednoznacznie kojarzyć się z marką i co bardzo istotne, musi być pewnego rodzaju wizytówką pomysłu.

Skuteczna reklama

Coraz częściej specjaliści zastanawiają się, jaka jest naprawdę skuteczna reklama. W dobie, kiedy z każdej strony jesteśmy atakowani różnego rodzaju przekazami, które mają nas zachęcić do określonych działań, coraz więcej firm sięga po branded drinks jako nowoczesną formę identyfikacji z marką. Na pierwszy rzut oka to zaspokajanie pragnienia klientów i sensie dosłownym, jak i metaforycznym. Na pewno taką wodę, napój energetyczny czy też sok zapamiętają na długo. Hitem stają się popularne energy-drinki z logo firmy, które produkuje się na specjalne zamówienie. Indywidualne projekty mają oczywiście w pewien sposób zachęcić klientów do skorzystania z naszej usługi bądź produktów. Napój z logo to nowoczesny i modny sposób na promocję marki. Rzecz, w którą warto zainwestować, jeśli przygotowujemy konferencję, szkolenie lub duży event firmowy. Wtedy takie napoje są naturalnym elementem przedsięwzięcia.

Napoje z logo to jeden z najnowocześniejszych elementów reklamy, które na dodatek docierają do klienta w związku z pewnym smakiem, zaspokojeniem pragnienia, przyjemnością. Dlatego też jest to ważny gadżet, ponieważ przynosi odbiorcy korzyści natychmiast i niemalże natychmiast buduje pozytywne skojarzenia z naszą marką.


Źródło: Komunikat firmy. Wydawca nie odpowiada za treści nieredakcyjne. Kontakt dla firm zainteresowanych publikacjami w DI: kf@di24.pl

***


Komunikaty Firm to gwarantowane publikacje informacji prasowych i artykułów Twojej firmy lub Klientów Twojej agencji w Dzienniku Internautów, zawierające aktywny link, grafikę oraz możliwość wstawienia treści multimedialnych (YouTube, Vimeo).

Artykuły pozostają w serwisie co najmniej przez 12 miesięcy. Redakcja nie ingeruje w treść komunikatów firm.

Artykuły oferowane są pojedyńczo, w pakietach lub abonamencie (najtańsza opcja). Zainteresowanych zapraszamy do kontaktu: reklamawdi@webtango.pl.


Tematy pokrewne:  

tag komunikat firmy
To warto przeczytaćfot. Chce.to
RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy  

idealdesign.pl - meble designerskie
« Październik 2019»
PoWtŚrCzwPtSbNd
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
28293031 
Serwisy specjalne: