Bóle mięśni i stawów – jak sobie z nimi radzić

12-01-2019, 09:34

Bóle mięśni i stawów mogą mieć rozmaite przyczyny. Często są to zbyt intensywne treningi, przeciążenia, innym razem stany zapalne. Odczuwane dolegliwości mogą być również oznaką poważnych schorzeń. Jak radzić sobie z bólem i jak go odróżniać od wymagających interwencji lekarskiej chorób?

Ból mięśniowy i ból stawów

Ból mięśniowy może dotyczyć jednego mięśnia lub całej ich grupy. Bardzo często związany jest z przeciążeniem, na przykład w wyniku zbyt intensywnych treningów lub podejmowanych w krótkich odstępach czasu, kiedy to organizm nie jest w stanie odpowiednio się zregenerować. W przypadku bólów stawowych najczęściej mówi się o dolegliwościach występujących w jednym stawie, co może oznaczać stany zapalne, choroby, jak zwyrodnienia czy reumatyzm. Ból jest wtedy tylko jednym z objawów, bo do niego dołączają się obrzęki wokół zajętego stawu, problemy z ruchomością, tkanki otaczające stają się za to cieplejsze od pozostałych.

Zarówno z bólem mięśniowym po treningu, jak i dolegliwościami w obrębie stawów, nawet spowodowanych stanami zapalnymi i schorzeniami, można sobie skutecznie radzić. Pierwszą pomocą są środki apteczne, chociażby Traumon, który niweluje dolegliwości niezależnie od ich przyczyny. Kolejnym krokiem jest wizyta lekarska, jeśli dolegliwości ewidentnie nie mają związku z wykonanym treningiem, co ma na celu określenie przyczyny pojawiającego się bólu i towarzyszących mu objawów, a następnie wdrożenie właściwego leczenia.

Różne rodzaje bólów mięśniowo-stawowych

Doraźną pomoc w postaci preparatów aptecznych, można stosować w różnych przypadkach. Bóle mięśniowo-stawowe występują bowiem także na etapie przeziębienia, jak i grypy. Mogą być odczuwane dolegliwości ze strony wszystkich mięśni i stawów, co jest związane z toczącym się stanem zapalnym. Podobne dolegliwości pojawiają się w okresie zwiastunowym różyczki i w ospie wietrznej.

Bóle mięśniowo-stawowe są bardzo charakterystyczne dla szeregu poważnych chorób reumatycznych. Z tego względu środki łagodzące dolegliwości powinny być stosowane doraźnie, bowiem lekceważone przez dłuższy czas objawy, mogą się nasilać, jeśli są związane z występującym schorzeniem. Konsultacja lekarska w takich przypadkach to konieczność.


Źródło: Komunikat firmy. Wydawca nie odpowiada za treści nieredakcyjne. Kontakt dla firm zainteresowanych publikacjami w DI: kf@di24.pl

***


Komunikaty Firm to gwarantowane publikacje informacji prasowych i artykułów Twojej firmy lub Klientów Twojej agencji w Dzienniku Internautów, zawierające aktywny link, grafikę oraz możliwość wstawienia treści multimedialnych (YouTube, Vimeo).

Artykuły pozostają w serwisie co najmniej przez 12 miesięcy. Redakcja nie ingeruje w treść komunikatów firm.

Artykuły oferowane są pojedyńczo, w pakietach lub abonamencie (najtańsza opcja). Zainteresowanych zapraszamy do kontaktu: reklamawdi@webtango.pl.


To warto przeczytaćRSS  
RSS  
RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy  

idealdesign.pl - meble designerskie
« Grudzień 2019»
PoWtŚrCzwPtSbNd
 1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
3031 
Serwisy specjalne: