Ból głowy u dziecka

23-04-2019, 07:33

Ból głowy u dziecka może mieć bardzo różne przyczyny. Czasem może być to oznaka poważniejszej choroby, czasem powód może być zupełnie błahy. W żadnym jednak wypadku nie należy bólu głowy u dziecka bagatelizować – obserwujmy bacznie naszego malucha, aby nie przeoczyć żadnych niepokojących objawów.

Przyczyny bólu głowy u dziecka

Bóle głowy u malucha najczęściej występują razem z infekcją. Wówczas jest to całkowicie normalny objaw. Jeśli bólowi głowy towarzyszy jednocześnie także ból gardła, katar, kaszel, to możemy być pewni, że nasze dziecko dopadła infekcja – bakteryjna bądź wirusowa. Wówczas udajmy się do lekarza. Specjalista zdecyduje, jakie leczenie wdrożyć. Najprawdopodobniej przepisze leki, które niwelując objawy infekcji, zniwelują także ból głowy. Niekiedy ból głowy może mieć u dziecka podłoże nerwowe. Być może nasz maluch bardzo się czymś stresuje – do tego stopnia, że obawa ta wywołuje uciążliwy ból głowy. Pamiętajmy, że coś, co dla nas wydaje się sprawą błahą, dla naszego dziecka może mieć ogromne znaczenie i powodować duży stres. Okażmy wówczas naszemu maluchowi zrozumienie i wsparcie. Bądźmy przy nim i pod żadnym pozorem nie wyśmiewajmy jego problemu. Takie działanie powinno pomóc naszemu dziecku i odgonić jego złe myśli. Niekiedy ból głowy może być spowodowany także wadą wzroku. Często bywa tak, że dziecko intensywnie mruży oczy, wciąż je przeciera, a dodatkowo odczuwa właśnie ból głowy. Nie zwlekajmy wówczas i jak najszybciej udajmy się do okulisty. Być może nasze dziecko ma wadę wzroku i będzie musiało nosić okulary. To powinno wyeliminować uciążliwy ból głowy. Jeśli dziecko boli głowa, to być może za dużo czasu spędza przez komputerem, smartfonem czy telewizorem. Nie pozwólmy więc, aby jedynym zajęciem naszego malucha była gra komputerowa czy oglądanie kreskówki. Znajdźmy mu inne rozrywki – pograjmy z nim w gry planszowe, w piłkę, poczytajmy bajki.

Jak reagować na ból głowy u dziecka?

Przede wszystkim zawsze powinniśmy skonsultować taką dolegliwość z pediatrą. Być może bowiem ból głowy to tylko objaw jakiejś poważniejszej choroby. Jeśli okaże się, że naszemu dziecku nic poważnego nie dolega, spróbujmy ulżyć mu w bólu. Zapewnijmy maluchowi spokój i odpoczynek. Regularnie wietrzmy pokój, w którym dziecko przebywa, bądź po prostu częściej wychodźmy na zewnątrz. W razie potrzeby możemy podać także leki przeciwbólowe, takie jak Ibufen Junior, Nurofen Junior czy Apap Junior. Ich stosowanie zawsze jednak należy skonsultować z lekarzem.


Źródło: Komunikat firmy. Wydawca nie odpowiada za treści nieredakcyjne. Kontakt dla firm zainteresowanych publikacjami w DI: kf@di24.pl

***


Komunikaty Firm to gwarantowane publikacje informacji prasowych i artykułów Twojej firmy lub Klientów Twojej agencji w Dzienniku Internautów, zawierające aktywny link, grafikę oraz możliwość wstawienia treści multimedialnych (YouTube, Vimeo).

Artykuły pozostają w serwisie co najmniej przez 12 miesięcy. Redakcja nie ingeruje w treść komunikatów firm.

Artykuły oferowane są pojedyńczo, w pakietach lub abonamencie (najtańsza opcja). Zainteresowanych zapraszamy do kontaktu: reklamawdi@webtango.pl.


Tematy pokrewne:  

tag komunikat firmytag dziecitag Dynamitetag ból głowy
To warto przeczytać

fot. Amazonfot. Chivas

RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy  

idealdesign.pl - meble designerskie
Serwisy specjalne: