Blacha perforowana nowych czasów

27-06-2013, 07:27

Blachy perforowane dostępne są na polskim rynku od wielu lat. Produkt ten wykonany starannie i przy użyciu odpowiednich, bardzo dobrych jakościowo materiałów może być nie tylko funkcjonalny ale również świetnie sprawdzić się jako element ozdobny. Jeżeli blacha perforowana została wykonana prawidłowo, może być użyta nie tylko w tradycyjny sposób (na przykład do produkcji sit) ale również znaleźć innowacyjne i oryginalne zastosowanie – coraz więcej firm decyduje się na przykład na perforację logotypu, który ukazany w ten modnie minimalistyczny sposób, reklamuje firmę jako nowoczesną i podążającą za najnowszymi trendami.

Profesjonalne zakłady zajmujące się perforowaniem blach zazwyczaj przedstawiają zróżnicowaną ofertę zakładającą możliwość perforacji w arkuszach blach o wymiarach 1500x3000mm, 1250x2500mm oraz 1000x2000mm. Zakładana grubość arkusza zależna jest od wyboru klienta oraz rodzaju perforowanego materiału i wynosi od 0,5mm do 6mm. W ofercie wymieniane są takie materiały jak między innymi: blachy aluminiowe, blachy kwasoodporne, blachy nierdzewne, blachy stalowe, blachy miedziane, blachy ocynkowane. Możliwa jest również perforacja tworzyw sztucznych takich jak: plastik, MDF, sklejka i laminaty. Trzeba jednak zaznaczyć, że grubości dochodzące do 6mm mogą być uzyskane raczej przy tworzywach sztucznych, blachy (w tym również bardzo popularna blacha perforowana nierdzewna) nie powinny przekraczać grubości 3mm.

 sitono 1

Oprócz wielkości arkuszy, użytych materiałów i ich grubości w gestii klienta jest również wybór wzoru perforacji. Można wybrać spośród bogatej standardowej oferty otworów kwadratowych, prostokątnych, okrągłych, owalnych, w kształcie krzyżyków, itd. Problemem nie są również kombinacje różnych wzorów (zarówno w układach prostych jak i mijanych) oraz pozostawienie niektórych miejsc bez żadnych perforacji – w zależności od późniejszego zastosowania blachy. Możliwy jest jednak również inny dowolny wzór – blachy perforowane ozdobne pozwalają klientowi dać się ponieść fantazji (jak na przykład w przypadku loga firmy). Profesjonalne firmy potrafią poradzić sobie nawet z najbardziej skomplikowanym wzorem, dotrzymując przy tym ustalonych terminów wykonania zadania. Jak widać oferta producentów jest bogata i dostosowana do potrzeb klienta.

 sitono 2

Na uwagę zasługuje również funkcjonalność blach, materiał który wykorzystuje każdy producent sit. Same jedynie sita znajdują zastosowanie u niemal każdego przedsiębiorcy zajmującego się produkcją żywności. Co warto podkreślić, prawie każdy produkt (między innymi bób, burak, fasola, gorczyca, kalarepa, kapusta, sałata, słonecznik, soja, szpinak) wymaga sita o innej perforacji, które użyte zostaje w takich urządzeniach jak maszyny do obróbki zbóż, warzyw i owoców. Sita dostępne są w rozmaitych kształtach, grubościach i rozmieszczeniach otworów, dzięki czemu doskonale spełniają swą rolę.

Blachy perforowane przeżywają zryw ku innowacyjnym zastosowaniom. Jedynie naprawdę czujne firmy z tej branży, wychodzące naprzeciw nowym czasom jak znana w Wielkopolsce i nie tylko Wytwórnia Sit „Sitono” Krzysztof Nowakowski (ponad 57 lat doświadczenia w produkcji sit i perforacji blach), mogą przetrwać na rynku i konsekwentnie budować swoją mocną i nowoczesną markę.

sitono 3 ***


Komunikaty Firm to gwarantowane publikacje informacji prasowych i artykułów Twojej firmy lub Klientów Twojej agencji w Dzienniku Internautów, zawierające aktywny link, grafikę oraz możliwość wstawienia treści multimedialnych (YouTube, Vimeo).

Artykuły pozostają w serwisie co najmniej przez 12 miesięcy. Redakcja nie ingeruje w treść komunikatów firm.

Artykuły oferowane są pojedyńczo, w pakietach lub abonamencie (najtańsza opcja). Zainteresowanych zapraszamy do kontaktu: reklamawdi@webtango.pl.
RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy