Bilety na pociąg kupisz także przez SkyCash

05-11-2014, 12:59

PKP Intercity umożliwiało kupowanie biletów przez własną stronę lub oficjalną aplikację. Teraz sprawdzi, czy pasażerowie będą chcieli kupować bilety także przez SkyCash - aplikację, w której można korzystać z oferty wielu przewoźników publicznych.

Do tej pory bilety PKP Intercity dostępne były poprzez aplikację Bilkom (na iOS, Android i Windows Phone) - oficjalny produkt zawierający informacje zgodne z Systemem Planowania Podróży na stronie przewoźnika. Umożliwiała ona wyszukanie trasy, kupienie biletów, otrzymanie informacji o utrudnieniach na drodze oraz wykorzystanie informacji w swoim smartfonie (np. dodanie połączenia do kalendarza).

Bilet przez smartfon na dworcu

Fot. LDProd/Shutterstock.com

Teraz PKP Intercity wychodzi poza własny produkt i dołącza do SkyCash. Na razie pilotażowo - na przełomie listopada i grudnia pasażerowie będą mogli przetestować aplikację rozszerzoną o ofertę PKP Intercity. Aplikacja umożliwi im nie tylko kupienie biletów, ale np. otrzymanie faktury VAT czy szybki zwrot biletów (bez konieczności odwiedzenia kasy). Dostępne będą bilety na wszystkie połączenia krajowe obsługiwane przez pociągi EIC oraz TLK.

Aplikacja dostępna jest na telefony z systemami Android, iOS i Windows Phone. Można ją pobrać z przeglądarki telefonu, po wysłaniu SMS-a lub ze sklepów z aplikacjami. Obecni użytkownicy będą mogli korzystać z nowej usługi bezpośrednio po uruchomieniu SkyCash, bez konieczności aktualizacji.


  
znajdź w serwisie


RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy