Bilet na pociąg w komórce na Mazowszu

27-09-2011, 20:55

Koleje Mazowieckie i Mennica Polska uruchamiają sprzedaż biletów kolejowych za pośrednictwem SkyCash. Bilety z komórki będą ważne w blisko 800 pociągach Kolei Mazowieckich kursujących po Mazowszu.

Sonda
Czy bilet przez telefon to wygodny sposób?
  • tak
  • nie
  • nie mam zdania
wyniki  komentarze

System płatności za bilet przez telefon komórkowy pozwala na wykonywanie wszystkich czynności związanych z zakupem przez całą dobę, z dowolnego miejsca. SkyCash działa we wszystkich sieciach GSM i jest obsługiwany przez każdy telefon z dostępem do internetu.

Usługa umożliwia zakup biletów: strefowych czasowych normalnych i ulgowych (bilety ważne w pierwszej, drugiej oraz trzeciej strefie), dobowych imiennych normalnych i z ulgą (40% i 50%), a także biletów według ofert specjalnych obowiązujących na odcinkach: Warszawa Zachodnia – Otwock oraz Warszawa Włochy – Warszawa Rembertów.

Taki sposób sprzedaży wiąże się z oszczędnością czasu i z pewnością ułatwi pasażerom podróżowanie pociągami. Szukanie kas i stanie w kolejkach nikomu nie sprawia przyjemności, a w tym przypadku wystarczy tylko telefon komórkowy z dostępem do internetu i bilet możemy mieć właściwie od ręki – podkreśla Adam Struzik, marszałek województwa mazowieckiego.

Czytaj też: Warszawa: bilety kupisz także przez moBILET

Bilety kolejowe SkyCash
fot. SkyCash - Bilety kolejowe SkyCash
Aby kupować bilety za pomocą SkyCash, należy zainstalować w komórce aplikację (dokonać rejestracji w systemie SkyCash) i zasilić ją środkami pieniężnymi. Pobranie programu polega na wpisaniu w przeglądarce telefonu adresu m.skycash.com lub wysłaniu pustego SMS-a na numer 510510205 (opłata zgodna z cennikiem operatora). Użytkownik, wybierając w menu „Usługi/Bilety”, może dokonać zapłaty za przejazd. Podczas kontroli biletów podróżny będzie jedynie okazywał ekran aplikacji z wyświetlonym kodem 2D oraz danymi dotyczącymi biletu.

Szczegółowe informacje można znaleźć na stronie www.mazowieckie.com.pl w zakładce „Bilet w komórce”.


Źródło: materiał nadesłany do redakcji
  
znajdź w serwisie


RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy