Biegunka u dziecka co to takiego?

16-04-2019, 06:04

Biegunka u dziecka jest bardzo częstą dolegliwością, lecz nie powinno się jej lekceważyć, ponieważ osłabia ona organizm. O biegunce jest mowa, gdy dziecko kilka razy na dzień odda wodnisty stolec. Biegunka jest łatwa do rozpoznania i bardzo uciążliwa dla małego dziecka. Dziecko jest wtedy niespokojne, często płacze, boli go brzuszek.

Jakie są przyczyny biegunki u dziecka?

Biegunka u dziecka to nic innego, jak infekcja wirusowa, spowodowana rotawirusami. Po około dwóch dniach od objawów przeziębienia, czy choroby występuje biegunka. Czasem biegunce towarzyszą wymioty, silny ból brzucha. Inaczej mówiąc biegunka u dziecka, to grypa żołądkowa. Rotawirusy, które powodują biegunkę roznoszą się droga kropelkową, więc bardzo trudno jest uchronić przed nią dziecko.

Biegunka u dziecka jakie są jej objawy?

Objawów, które towarzyszą biegunce u dziecka, jest sporo. Przede wszystkim jednym z nich, jest oddawanie kilkukrotnie w ciągu dnia wodnistego stolca. Biegunce z reguły towarzyszy temperatura i ból brzucha. Dziecko, także ma złe samopoczucie, często płacze, nie ma apetytu. Są to najczęstsze objawy towarzyszące biegunce u dziecka. Biegunka u dziecka z reguły występuje bardzo często i niestety rodzice nie są w stanie uchronić przed nią swojego malucha, gdyż malec bardziej narażony jest na rotawirusy.

Biegunka u dziecka jak przebiega leczenie?

Biegunka u dziecka z reguły trwa krótko, około jednego do dwóch dni, czasem trochę dłużej. W tym czasie rodzice powinni pamiętać, by dziecko się nie odwodniło, podawać mu należy odpowiednie ilości płynów. Najlepiej małe ilości, ale częściej, by nie doprowadzić do wymiotów.

Jeżeli chodzi o posiłki, powinny być lekkostrawne. Może być to na przykład:

  • Kleik ryżowy
  • Ryż ugotowany
  • Kisiel
  • Zupa
  • Chrupki kukurydziane

Gdy, występuje biegunka u dziecka, nie należy w tym czasie podawać do jedzenia chleba, gdyż może dodatkowo podrażniać jelita. Gdy objawy biegunki nie chcą ustąpić, a wręcz przeciwnie nasilają się należy niezwłocznie udać się na wizytę do lekarza. W szczególności, gdy biegunka dopadnie malucha do szóstego miesiąca życia, wizyta w przychodni będzie nieunikniona.


Źródło: Komunikat firmy. Wydawca nie odpowiada za treści nieredakcyjne. Kontakt dla firm zainteresowanych publikacjami w DI: kf@di24.pl

***


Komunikaty Firm to gwarantowane publikacje informacji prasowych i artykułów Twojej firmy lub Klientów Twojej agencji w Dzienniku Internautów, zawierające aktywny link, grafikę oraz możliwość wstawienia treści multimedialnych (YouTube, Vimeo).

Artykuły pozostają w serwisie co najmniej przez 12 miesięcy. Redakcja nie ingeruje w treść komunikatów firm.

Artykuły oferowane są pojedyńczo, w pakietach lub abonamencie (najtańsza opcja). Zainteresowanych zapraszamy do kontaktu: reklamawdi@webtango.pl.


To warto przeczytać

fot. Chce.to

fot. ChivasRSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy  

idealdesign.pl - meble designerskie
« Październik 2019»
PoWtŚrCzwPtSbNd
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
28293031 
Serwisy specjalne: