Bidon ze słomką – z korzyścią dla maluchów

22-06-2019, 07:32

Picie przez słomkę ma walory edukacyjne dla maluchów. Nie jest to kwestia tylko uatrakcyjnienia sposobu podawania ulubionych napojów. Bidon ze słomką jest zdecydowanie bardziej polecany niż zastosowanie kubka niekapka. Od kiedy można zacząć go stosować i jakie przynosi korzyści?

Bidon ze słomką i nauka picia

Maluch, który uczy się ssać, jednocześnie rozwija aparat mowy, wszystkie mięśnie. Zaczyna pomału koordynować czynności ssania, oddychania i połykania. Jest mu to potrzebne, by po odstawieniu smoczka radzić sobie z nauką samodzielnego jedzenia i picia. Na późniejszym etapie pomocą może się okazać bidon ze słomką.

Przede wszystkim liczy się praca wszystkich mięśni twarzy. Bidon ze słomką pozwala ćwiczyć dziecku podczas picia mięśnie policzków i mięsień okrężny wargi. Maluch uczy się cofania języka oraz koordynacji ssania i połykania. Ćwiczony jest także pierścień zwierający gardło. Poza tym to dla dziecka atrakcyjny sposób picia. Z walorów praktycznych można powiedzieć, że jest to również wygodne rozwiązanie podczas wyjść, bo najczęściej produkty tego typu są skonstruowane w taki sposób, by picie się nie rozlewało. Maluch może w domu pić ze zwykłego kubeczka, a na czas wyjazdów, wycieczek czy zwykłych spacerów, mieć pod ręką bidon ze słomką.

 

Kiedy zacząć stosować bidon ze słomką

Między 8 a 10 miesiącem życia, z powodzeniem można wprowadzić naukę picia ze słomki. Powinna być ona na samym początku nieco grubsza, by maluchowi łatwiej było ją objąć wargami. Należy także uczyć dziecko, że słomka nie ma być trzymana zębami, lecz samymi wargami. Wraz z nabraniem wprawy i im starsza jest pociecha, tym węższą słomkę można stosować.

Bidon ze słomką także wymaga właściwego doboru. Nie chodzi jedynie o szerokość słomki, ale i jej miękkość. Jeśli będzie ona zbyt twarda, sprawi sporo problemu podczas nauki picia przez nią. Z kolei nadmiernie miękka spowoduje, że dziecko zacznie ją traktować jak gryzak i prędzej będzie ją żuło, niż z niej piło.

Na rynku nie brakuje bidonów ze słomką, które można z powodzeniem dobrać do wieku dziecka, ale i jego upodobań. Ten etap nauki powinien być zachęcający, motywujący i przyjemny dla malucha, dlatego kolory czy wzory na bidonach, będą mieć znaczenie.


Źródło: Komunikat firmy. Wydawca nie odpowiada za treści nieredakcyjne. Kontakt dla firm zainteresowanych publikacjami w DI: kf@di24.pl

***


Komunikaty Firm to gwarantowane publikacje informacji prasowych i artykułów Twojej firmy lub Klientów Twojej agencji w Dzienniku Internautów, zawierające aktywny link, grafikę oraz możliwość wstawienia treści multimedialnych (YouTube, Vimeo).

Artykuły pozostają w serwisie co najmniej przez 12 miesięcy. Redakcja nie ingeruje w treść komunikatów firm.

Artykuły oferowane są pojedyńczo, w pakietach lub abonamencie (najtańsza opcja). Zainteresowanych zapraszamy do kontaktu: reklamawdi@webtango.pl.


To warto przeczytaćfot. KasperskyRSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy  

idealdesign.pl - meble designerskie
« Wrzesień 2020»
PoWtŚrCzwPtSbNd
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
282930 
Serwisy specjalne: