Bezpłatne szkolenia z prawa pracy w Akademii PARP

08-07-2010, 18:53

Elastyczne formy zatrudnienia, nawiązanie i rozwiązanie stosunku pracy, obowiązki i odpowiedzialność pracodawcy i pracownika to tylko niektóre zagadnienia opracowane w ramach nowego, bezpłatnego szkolenia typu e-learning w Akademii PARP.

Akademia PARP - strona główna
fot. - Akademia PARP - strona główna
Szkolenie „Prawo Pracy w MSP” zostało przygotowane dla osób, które chcą poznać całościowo tematykę prawa pracy lub zapoznać się z wybranymi zagadnieniami. Polscy eksperci prawa pracy sektora MSP opracowali materiał szkoleniowy, uzupełniony o praktyczne przykłady interpretacji skomplikowanych przepisów. W szkoleniu znalazły się też informacje o elastycznych formach zatrudnienia - o tym, w jakich sytuacjach mogą one być korzystne dla firmy i pracowników.

>> Czytaj też: Bezpieczeństwo sieci - szkolenie ze zniżką dla Czytelników DI

- Błędy w zakresie stosowania prawa podatkowego czy prawa pracy mogą przynieść wiele negatywnych konsekwencji. Systematyczne szkolenia w tych obszarach powinny być obowiązkowe tym bardziej, że z Akademią PARP można się kształcić bezpłatnie – uważa Aneta Grzyb-Hejduk, ekspert ds. szkoleń Akademii PARP.

Sonda
Czy korzystasz, korzystałeś z bezpłatnych szkoleń Akademii PARP?
  • Tak, i jestem z nich zadowolony
  • Nie, ale mam zamiar
  • Nie, i nie mam zamiaru
  • Tak, ale nie jestem z nich zadowolony
wyniki  komentarze

Szkolenie „Prawo pracy w MŚP” składa się z ośmiu modułów tematycznych, pozwalających każdemu na zrozumienie specyfiki prawa pracy. Obecnie uruchomione zostały pierwsze trzy moduły dotyczące nawiązania stosunku pracy i rodzajów umów, elastycznych form zatrudnienia oraz ustania i zmian stosunku pracy. Dostępny jest także moduł szósty, który dotyczy czasu pracy, rozliczania godzin nadliczbowych oraz naliczania dni urlopowych. Pozostałe cztery moduły zostaną udostępnione jeszcze w lipcu - zapewniają przedstawiciele PARP.

Podobnie jak szkolenie z podatku VAT, „Prawo Pracy w MSP” będzie aktualizowane zgodnie z obowiązującym stanem prawnym. Jeszcze w tym roku dział finansowo-prawny będzie uzupełniany o kolejne szkolenia tak, aby w jednym miejscu uczestnicy mogli zdobyć wszechstronną, kompleksową wiedzę niezbędną do prowadzenia firmy. W przygotowaniu są szkolenia dotyczące pozostałych form opodatkowania przedsiębiorstw.

>> Czytaj też: Nowe szkolenia w Akademii PARP

Na portalu akademiaparp.gov.pl, oprócz szkolenia „Prawo Pracy w MSP”, znajduje się 19 innych szkoleń, w tym szkolenia podatkowe i prawne: „Windykacja należności pieniężnych i zarządzanie płynnością MŚP”, „Zabezpieczenie transakcji handlowych”, „Biznesplan”, „Zamówienia publiczne” oraz „Podatek VAT”.


Źródło: materiał nadesłany do redakcji
  
znajdź w serwisie


RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy  
« Wrzesień 2020»
PoWtŚrCzwPtSbNd
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
282930