Bezpłatne konsultacje z lekarzem przez internet

07-11-2011, 18:50

Pierwsi pacjenci korzystają już z usług lekarzy Centrum Telemedycznego Qzdrowiu.pl w ramach bezpłatnego okresu testowego.

Obecnie w ramach Centrum Telemedycznego Qzdrowiu.pl konsultacji online udziela 11 lekarzy oraz 10 specjalistów pozamedycznych (psychologowie, dietetycy, położne i rehabilitanci). Do końca roku spółka zatrudni jeszcze około 40 konsultantów, aby zapewnić pacjentom dostęp online do lekarzy różnych specjalności.

- W ciągu niecałych dwóch tygodni odbyło się już ponad 100 rozmów pacjentów z lekarzami i specjalistami, każdego dnia rośnie również liczba nowo otwartych kont. Wiele osób korzysta także z call center, gdzie bezpłatnie umawiamy na wizyty stacjonarne w przychodniach oraz rejestrujemy na badania profilaktyczne finansowane przez Urzędy Miast i Narodowy Fundusz Zdrowia w placówkach w całej Polsce – mówi Tomasz Dąbrowski, Dyrektor Generalny 4 Health Group Dąbrowski Sp. k., właściciela Qzdrowiu.pl.

Czytaj też: Konto pacjenta przez internet dostępne w Krakowie

Od 1 grudnia 2011 roku część usług będzie płatna, ale nadal nie w pełnym wymiarze. Niektóre konsultacje pozostaną darmowe. W trakcie testów zbierane są również uwagi od pacjentów, związane z łatwością i intuicyjnością obsługi systemu oraz jego funkcjonowaniem.

- Podjęliśmy rozmowy z partnerami, ze stowarzyszeniami pacjentów i organizacjami pozarządowymi i już dziś wiemy, że będziemy stale oferować szereg usług bezpłatnych, jak porady psychologów dla określonych grup pacjentów, porady onkologiczne, grupy wsparcia, działania zmierzające do edukacji pacjentów w zakresie profilaktyki zdrowotnej i wiele innych – zapowiada Tomasz Dąbrowski.

Centrum Telemedyczne Qzdrowiu.pl ma likwidować bariery utrudniające dostęp do profesjonalnej opieki medycznej. Dzięki wideokonsultacjom medycznym za pośrednictwem internetu pacjenci otrzymują dostęp do lekarza dowolnej specjalności 24 godziny na dobę, 7 dni w tygodniu, przez cały rok, bez względu na ograniczenia fizyczne, geograficzne czy systemowe. Testy platformy rozpoczęły się 20 października i potrwają do końca listopada.

Projekt można przetestować pod adresem: www.qzdrowiu.pl


Źródło: materiał nadesłany do redakcji
To warto przeczytaćfot. EtereutiKomentarze
comments powered by Disqus
  
znajdź w serwisie

RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy  
Jak czytać DI?
Newsletter

Podaj teraz tylko e-mail!RSS
Copyright © 1998-2018 by Dziennik Internautów Sp. z o.o. (GRUPA INFOR PL) Wszelkie prawa zastrzeżone.