Bezpieczna komunikacja z firmą przez iPhone’a oraz iPada

21-08-2010, 11:36

Nowe urządzenia zabezpieczające typu UTM (Unified Threat Management) marki Sonic WALL, które trafiły do oferty RRC Poland, zostały wyposażone w mechanizmy, które umożliwiają integrację telefonów iPhone oraz tabletów iPad z siecią firmową.

Dzięki temu rozwiązaniu menadżerowie będą mogli bezpiecznie komunikować się ze współpracownikami, partnerami oraz klientami bez obawy o ewentualny wyciek lub utratę danych. Bezpieczną wymianę danych poprzez urządzenia Apple w ramach firmowej sieci VPN zapewniają modele urządzeń UTM marki SonicWALL serii: TZ, NSA oraz Aventail SSL VPN.

>> Czytaj też: Sterowanie myślami wchodzi na rynek

Sonda
Wykorzystujesz iPhone'a lub iPada w firmie?
  • Tak
  • Nie
  • Nie posiadam żadnego z tych urządzeń
wyniki  komentarze

- Produkty Apple są coraz chętniej wykorzystywane w codziennych zadaniach biznesowych. Jednak wielu menadżerów nie zdaje sobie do końca sprawy z zagrożeń związanych ze swobodnym przepływem danych przy wykorzystaniu urządzeń mobilnych. Dzięki nowym możliwościom UTM-ów marki SonicWALL możliwe stało się stworzenie w pełni bezpiecznego kanału komunikacji dla użytkowników telefonów iPhone lub tabletów iPad w ramach sieci VPN. Teraz wszelkie dane wysłane z oraz do tych urządzeń będą zaszyfrowane - mówi Marcin Makowiecki, Security Business Unit Manager w RRC Poland.

RRC Poland twierdzi, że możliwość integracji iPhone'ów oraz iPadów z siecią firmową to nie tylko kwestia bezpieczeństwa, ale także wygody użytkowników mobilnych urządzeń marki Apple. Do tej pory sami musieli dbać o stosowanie i aktualizację wszelkich możliwych zabezpieczeń. Z tego względu w wielu przypadkach komunikacja i wymiana danych przebiegała bez żadnej ochrony. Teraz konfiguracją sprzętu zajmie się administrator odpowiedzialny za bezpieczeństwo firmowej sieci VPN, której integralną część stanowią UTM-y.

UTM SonicWALL serii TZ
fot. - UTM SonicWALL serii TZ
Urządzenia SonicWALL w integracji z produktami Apple mają zapewnić wysoki poziom ochrony niezależnie od tego, czy komunikacja oraz wymiana danych odbywa się na terenie firmy, czy też z domu lub podczas podróży. Do integracji z firmową siecią VPN nie jest potrzebny dodatkowy sprzęt lub oprogramowanie.

>> Czytaj też: Gesty bez dotyku w urządzeniach z Androidem (wideo)


Źródło: materiał nadesłany do redakcji
  
znajdź w serwisie

RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy  
« Kwiecień 2020»
PoWtŚrCzwPtSbNd
 12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
27282930