Bezpieczeństwo dziecka w samochodzie - wybieramy odpowiedni fotelik

10-07-2019, 14:29

Przewożenie dziecka w samochodzie to dziś codzienność ogromnej części rodziców. Warto zatem zainwestować w odpowiedni i spełniający wymagane normy produkt, który zapewni bezpieczeństwo naszemu dziecku w sytuacjach kryzysowych, a także niezbędny komfort w trakcie dłuższych podróży.

dziecko

Dopasuj mądrze

Foteliki samochodowe to podstawowe wyposażenie, niezbędne do bezpiecznego przewozu dzieci w aucie. Dokonując wyboru fotelika samochodowego dla naszych pociech, musimy wziąć pod uwagę co najmniej kilka aspektów.

Trzeba pamiętać, że fotelik samochodowy, mimo dostępności modeli, które “rosną razem z dzieckiem”, będzie z pewnością wymagał zmiany, aż do momentu, kiedy dziecko będzie na tyle duże, że nie będzie go potrzebowało. Co do zasady, nawet gdy staniemy się sprawcą lub ofiarą niewielkiej stłuczki, również powinniśmy taki fotelik wymienić, gdyż tego typu wstrząs może mieć negatywny wpływ na jego wytrzymałość.

W internetowym sklepie Mama i ja łatwo dopasujemy odpowiedni fotelik dla swojego dziecka. Wszystko dzięki precyzyjnie przygotowanym kategoriom wagowym oraz opisom poszczególnych modeli. Dodatkowo w sklepie stacjonarnym Mama i ja możemy w tym zakresie liczyć na fachowe doradztwo personelu. 

Tylko najlepsze produkty

Sklep Mama i ja oferuje foteliki samochodowe pochodzące od czołowych i renomowanych producentów, między innymi Chicco, Cybex lub Kiddy. W ofercie znajdują się foteliki o klasycznym ułożeniu, ale również te montowane tyłem do kierunku jazdy. Wśród dostępnych modeli bez trudu odnajdziemy te montowane za pomocą systemu Isofix, a także wspomniane już foteliki, które dzięki dodatkowym wkładkom posłużą dziecku przez dłuższy okres.

Najważniejszą jest jednak kwestia bezpieczeństwa. Oferowane przez sklep Mama i ja modele posiadają niezbędne certyfikaty jakości oraz dokumenty potwierdzające ich pozytywną ocenę wydaną przez odpowiednie instytucje dbające o odpowiedni poziom bezpieczeństwa tego typu produktów.

Poza kwestiami bezpieczeństwa warto zwrócić również uwagę na elementy konstrukcji tego produktu, które będą miały swoje znaczenie w trakcie codziennej eksploatacji. Materiał, z którego wykonany jest fotelik, z pewnością narażony będzie na kontakt z różnej maści jedzeniem i płynami, dlatego ważne jest, aby był to materiał łatwy do czyszczenia. Dużym plusem są również obicia fotelików, które w łatwy sposób możemy zdemontować i uprać w pralce.

Ponadto w przypadku fotelików dla mniejszych dzieci warto zwrócić uwagę na możliwości odchylenia fotelika, tak, aby dziecko mogło wygodnie w nim spać.

Wszystkie te kwestie mają ogromne znaczenie w trakcie codziennego użytkowania fotelików przez maluchy oraz ich rodziców.


Następny artykuł » zamknij

Jak wybrać idealny planner?

Źródło: Komunikat firmy. Wydawca nie odpowiada za treści nieredakcyjne. Kontakt dla firm zainteresowanych publikacjami w DI: kf@di24.pl

***

Chcesz opublikować informację prasową lub artykuł swojej firmy w DI?
Masz dwie opcje do wyboru:

  1. Wyślij materiał pod adres: ip@di24pl. Redakcja codziennie wybiera kilka najciekawszych z nadesłanych artykułów i publikuje je po wstępnym przeredagowaniu.

  2. Jeśli chcesz mieć pewność, że Twój artykuł zostanie opublikowany w DI bez ingerencji redakcji w treść, wyślij materiał pod adres: kf@di24.pl. W ciągu 24h prześlemy Ci warunki takiej publikacji.


To warto przeczytać


RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy  

idealdesign.pl - meble designerskie
« Kwiecień 2021»
PoWtŚrCzwPtSbNd
 1234
567891011
12131415161718
19202122232425
2627282930 
Serwisy specjalne: