Bezkompromisowy serwer VPS dla sklepu internetowego

28-04-2015, 12:00

Optymalną wydajność i stabilność gwarantują jedynie drogie serwery dedykowane. Oto jeden z mitów, który bywa powodem tego, że niektóre osoby po przeliczeniu kosztów rezygnują z podjęcia działalności biznesowej w sieci. A szkoda, ponieważ wystarczy postawić na mocny VPS w znacznie niższej cenie i cieszyć się z niezawodnej oraz szybkiej strony.

hosting

Hosting wspóldzielony vs. VPS vs. serwer dedykowany

Najtańszą z opcji jest hosting współdzielony. Jednak to rozwiązanie jest dobre w przypadku stron o mniejszych potrzebach. Zasoby użytkowników są ograniczone i uzależnione od aktywności innych klientów tego serwera. Może się więc zdarzyć, że "sąsiad" zabierze się za nasz kawałek hostingowego tortu.

Niektórym osobom przez głowę przejdzie myśl - kupię sobie cały tort na własność i z nikim się nie będę dzielił, co ma istotne wady:

- stosunkowo wysokie koszty,

- spore zasoby sprzętowe zostaną niewykorzystane.

Mówiąc w skrócie: zapłacimy za coś, z czego prawdopodobnie nigdy nie skorzystamy.

Natomiast VPS jest świetnym połączeniem wcześniej wspomnianych rodzajów hostingu. Dany użytkownik otrzymuje gwarantowane parametry serwera, dzięki czemu ma pełną swobodę i nie ponosi zbędnych wydatków.

Innowacyjny VPS może być szybszy niż standardowy serwer dedykowany

Tak informują na stronie internetowej - https://www.netdc.pl/serwery-vps. Porównanie parametrów VPS DirectAdmin II od NetDC.pl z serwerami dedykowanymi w podstawowych wersjach od innych usługodawców pokazuje, że nie są to bezpodstawne słowa. Największe różnice występują w cenie - na korzyść NetDC.pl.

porównanie

Na co zwrócić uwagę szukając hostingu dla e-sklepu?

Mocne parametry techniczne stanowią doskonałą podstawę do idealnego hostingu dla sklepu internetowego. Jednak, istnieje jeszcze kilka innych czynników, które należy wciąć pod uwagę, czyli:

1. Elastyczność - załóżmy, że organizujesz atrakcyjną akcję promocyjną. Twój serwis przyciąga tysiące nowych klientów i... zwalnia albo całkowicie znika z sieci, gdyż serwer nie wytrzymał przeciążeń. Dlatego tak ważną rolę odgrywa możliwość zmiany parametrów w dowolnej chwili.

2. Intuicyjna obsługa - np. poprzez panel DirectAdmin, jak w ofercie NetDC.pl (https://www.netdc.pl/innowacyjny-vps-z-directadmin,23.html). Klienci nie muszą się o nic martwić - dostają gotową (skonfigurowaną i zoptymalizowaną) maszyn. A dzięki wspomnianemu panelowi bez trudu można stworzyć konto ftp, skrzynki mailowe albo bazy danych. Nie ma też problemów z długim czasem ładowania sklepu, importem produktów bądź utrudnień z synchronizacją dla porównywarek cenowych.

3. Bezpieczeństwo - tutaj nie mowy o kompromisie. Usługodawca powinien wziąć na siebie kwestie wykonywania regularnych i pełnych kopii zapasowej, a następnie magazynować dane przez więcej niż tylko kilka dni, co będzie odpowiednim zabezpieczeniem przed zbyt późno wykrytymi awariami czy atakami. Dobra oferta zawiera również gwarantowaną dostępność usług (SLA) na poziomie 99,9 %.

4. 24/7/365 - Całodobowa, codzienna i całoroczna pomoc techniczna. Jest pierwszy dzień świąt, godz. 3 nad ranem. Zauważyłeś, że Twoja strona nie działa. Dzwonisz do dostawcy i za chwilę wszystko działa. Tak to powinno wyglądać w profesjonalnej firmie. 

 

 

Źródło: Publikacja opłacona

 

Komunikaty Firm

Jeśli chcesz, aby informacja prasowa Twojej firmy pojawiła się w DI, skorzystaj z naszej usługi Komunikaty Firm. Po szczegóły pisz pod adres kf@di24.pl.


To warto przeczytać

fot. inFakt  
znajdź w serwisie

RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy  

idealdesign.pl - meble designerskie
« Listopad 2019»
PoWtŚrCzwPtSbNd
 123
45678910
11121314151617
18192021222324
252627282930 
Serwisy specjalne: