Beacony w Poznaniu i nowy system oceny filmów w Netliksie. Przegląd #ebiznes

07-04-2017, 09:23

W dzisiejszym przeglądzie piszemy m.in. o nowych sposobach angażowania kibiców Lecha Poznań i o propozycjach ZIPSEE "Cyfrowa Polska". Zapraszam do lektury.

  • InsERT S.A. - największy w kraju pod względem liczby sprzedanych licencji producent oprogramowania dla firm - wprowadził do swojej oferty Office 365 Business. Do 31 maja pakiet najnowszych wersji popularnych aplikacji będzie dostępny w wyjątkowej cenie (źródło: materiał prasowy InSERT).
  • Serwis Netflix wprowadza nowy system oceny filmów. Pięciogwiazdkowy system zastąpi prostsze i bardziej intuicyjne rozwiązanie wykorzystujące kciuki skierowane w górę lub w dół. Zarówno system gwiazdek, jak i nowy system kciuków jest spersonalizowany dla konkretnego użytkownika, w zależności od treści jakie oglądał w serwisie (źródło: materiał prasowy Netflix).
  • Europejska organizacja firm z branży cyfrowej Digital Europe, do której należy ZIPSEE „Cyfrowa Polska” (związek polskich przedsiębiorców z branży opartych na nowoczesnych technologiach) uważa, że potrzebna jest wspólna strategia cyfryzacji radia w Europie. ZIPSEE pisało także o potrzebie digitalizacji radia w Polsce (podobnie, jak wcześniej w przypadku telewizji) w liście do minister cyfryzacji Anny Streżyńskiej (źródło: materiał prasowy ZIPSEE „Cyfrowa Polska”).
  • Na poznańskim INEA Stadionie zamontowano 54 beacony. Kibice, mający w telefonach odpowiednią aplikację, dostaną np. powiadomienia powitalne z informacjami o drużynie, w czasie meczu - komunikat o rabacie na koszulki czy prośbę o wystawienie opinii o rozgrywce. Poza stadionem, beacony zostały zamontowane również w 7 sklepach Lecha Poznań - zachęci to kibiców np. do udziału w akcjach promocyjnych w sklepie, w którego pobliżu właśnie się znajdują (źródło: materiał prasowy Proxi.cloud).

Zapraszam do czytania i komentowania. Jeśli traficie na świeży lub ponadczasowy tekst poświęcony e-biznesowi, napiszcie do mnie: jr@di24.pl - możliwe, że zamieszczę informację o nim w kolejnym przeglądzie.


Tematy pokrewne:  

tag przegląd e-biznestag e-biznes
Komentarze
comments powered by Disqus
To warto przeczytać


fot. Pixabay



fot. Coindesk



fot. Allegro




fot. Shazam


  
znajdź w serwisie

RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy  
« Grudzień 2017»
PoWtŚrCzwPtSbNd
 123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031
Jak czytać DI?
Newsletter

Podaj teraz tylko e-mail!



RSS
Copyright © 1998-2017 by Dziennik Internautów Sp. z o.o. (GRUPA INFOR PL) Wszelkie prawa zastrzeżone.