Barnes&Noble pokaże tablet?

07-11-2011, 07:06

Oprócz tego spaść ma także cena Nooka Color. Barnes&Noble nie zamierza z założonymi rękoma patrzeć, jak Amazon zdobywa kolejne części rynku e-książek oraz tabletów.

Analitycy nie mają wątpliwości, że firma Barnes&Noble, jeden z głównych konkurentów Amazonu, zaprezentuje dzisiaj nowe produkty. Mówi się przede wszystkim o nowej wersji czytnika e-książek Nook. Jak podaje serwis Endgadget, w walce o klienta firma zamierza 16 listopada obniżyć cenę swojego urządzenia ze 139 do 99 dolarów. Wszystko za sprawą nowych modeli Kindle'a, które bardzo szybko zyskują na popularności.

Spekuluje się także, że firma miałaby pokazać tablet jako swoją odpowiedź na niedawną premierę tego typu urządzenia z logo Amazonu. Jak pokazały jednak przykłady Hewletta-Packarda, Motoroli Mobility czy Research In Motion, wejście na ten rynek nie jest łatwe.

Jeśli produkt ma się przebić, musi być wyposażony nie tylko w nowe funkcjonalności, ale także być dostępny w przystępnej cenie. Jeśli ma ona jednak pozostać wyższa niż u konkurencji, musi być ku temu przekonujące uzasadnienie, zwłaszcza że za Barnes&Noble nie stoi potęga marki, jak chociażby w przypadku Apple'a.

Czytaj także: Boom na czytniki e-książek nie słabnie

W przeciwieństwie do Amazonu, Barnes&Noble sprzedaje coraz mniej książek. Stąd zrodził się pomysł wejścia na rynek czytników i elektronicznych książek - firma chciała w ten sposób odzyskać grunt pod nogami, pokazując jednocześnie swoją innowacyjność. Barnes&Noble twierdzi, że posiada obecnie około jednej czwartej rynku e-książek - informuje agencja Reuters.

Agencja Reuters przypomina, że Nook Color pojawił się na rynku o rok wcześniej od Kindle'a Fire, kilka miesięcy przed czytnikiem Amazonu, pojawiło się także dotykowe urządzenie B&N. Wszystko to możliwe było przy znacznie skromniejszych zasobach finansowych.


Źródło: Reuters, Endgadget, Dziennik Internautów
Tematy pokrewne:  

tag tabletytag Nooktag e-książkitag czytnikitag Barnes&Nobletag Amazon
  
znajdź w serwisie


RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy  
« Wrzesień 2020»
PoWtŚrCzwPtSbNd
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
282930