Bardziej opłacalne zakupy grupowe?

10-06-2011, 22:28

Firmy mogą zaoferować rabaty od 1-100% bez prowizji, co ma być szansą dla mniejszych firm. GrubszyPortfel.pl jest inną formą zakupów grupowych, dotąd bardzo rzadko stosowaną w internecie.

Sonda
Korzystasz z serwisów zakupów grupowych?
  • tak
  • nie
wyniki  komentarze

Klasyczne zakupy grupowe oferują rabaty min. 50%, a prowizje dla małych firm mogą być za duże, aby opłacało się startować z ofertą. Odmianą ma być GrubszyPortfel.pl, który oferuje darmowe wystawienie oferty. Klient nie kupuje bezpośrednio vouchera, a drukuje i realizuje go w firmie, która udzieliła zniżki, co zwalnia portal z kosztów związanych z operowaniem transakcjami.

- GrubszyPortfel.pl z założenia jest serwisem, w którym niczego się nie kupuje, a jedynie drukuje kupony umożliwiające nabycie produktu lub usługi z rabatem określonym na kuponie. Jako że w naszym serwisie nic nie sprzedajemy, nie pobieramy także żadnych prowizji - umieszczenie kuponu rabatowego nic nie kosztuje - tłumaczy Łukasz Holeczek z GrubszyPortfel.pl.

Administratorzy serwisu nie ustalili minimalnej wielkości rabatu. Warto wspomnieć, że firma oferująca gry online wystartowała z rabatem 100%, czyli gry były dostępne za darmo.

>> Czytaj też: Zakupy grupowe: zamiast kupna, rezerwacja

GrubszyPortfel.pl, czyli nieco inne zakupy grupowe
fot. - GrubszyPortfel.pl, czyli nieco inne zakupy grupowe
Dzięki temu, że użytkownik - rejestrując się w serwisie - podaje m.in. kod pocztowy i miejsce zamieszkania, oferta skierowana do niego będzie spersonalizowana. Na tym mają też zyskać firmy z mniejszych miejscowości, o których może usłyszeć użytkownik mieszkający niedaleko. Jeśli nie kupi, to przynajmniej się dowie.

Serwis nie jest rentowny, bo zarabianie - według Łukasza Holeczka - nawet nie było w planach. Niedługo mają się pojawić nieinwazyjne reklamy. Obecnie pracujemy nad systemem zarządzania emisją reklam, system ten ma umożliwić samodzielne zarządzanie reklamami reklamodawcom. Po ukończeniu systemu zarządzania emisją reklam będziemy chcieli wyprowadzić serwis z wersji beta - wyjaśnia Łukasz Holeczek.

W przyszłości GrubszyPortfel może się pojawić na sąsiednich rynkach, choć głównym polem działania ma być Polska. Serwis dostępny jest pod adresem: GrubszyPortfel.pl


Źródło: DI24.pl
  
znajdź w serwisie


RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy  
« Lipiec 2020»
PoWtŚrCzwPtSbNd
 12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031