Bankowe nowinki 2010 roku

27-12-2010, 11:08

Nie tylko unikalna oferta, ale wygoda korzystania z dodatkowych funkcjonalności - przede wszystkim tym banki chcą nas przyciągnąć do siebie. Przedstawiamy pięć ciekawych nowinek 2010 roku.

Utrzymanie polskiego klienta w banku nie jest zadaniem aż tak trudnym, jak w innych krajach. Polacy są bowiem bardzo przywiązani do tego typu instytucji. Dotyczy to nawet ludzi młodego pokolenia, których nieraz można jeszcze spotkać w urzędzie pocztowym podczas płacenia rachunków. Mimo to banki dwoją się i troją, by przyciągnąć klientów (i ich pieniądze) akurat do siebie. Korzystne oprocentowanie lokat i kredytów, gęsta sieć bankomatów czy konto internetowe to właściwie standard. Coraz więcej zależy więc od tego, jak bardzo wygodne jest korzystanie z konta.

Firma Wealth Solutions, zajmująca się doradztwem inwestycyjnym, postanowiła wytypować pięć najciekawszych innowacji mijającego roku. Przyjrzyjmy się im bliżej.

  1. Karta Szkolna BZ WBK - zaprojektowana z myślą o uczniach, ich bezpieczeństwie i wygodzie. Rozwiązanie po raz pierwszy zostało wdrożone w XXIII LO w Łodzi. Karty płatnicze zostały wyposażone w technologię bezstykową payWave firmy Visa. Same szkoły otrzymały czytniki tychże kart. Dzięki temu możliwe stało się kontrolowanie, kto wchodzi do szkoły i poszczególnych sal (np. komputerowej). Jednocześnie uczniowie mogą dokonywać płatności bezgotówkowych chociażby w szkolnym sklepiku.

  2. Miejska Karta Płatnicza Citibanku - rozwiązanie wdrożone w Warszawie. Dzięki współpracy z Zarządem Transportu Miejskiego możliwe stało się kodowanie imiennych biletów okresowych na kartach płatniczych. Zachętą do korzystania z karty (zarówno debetowej, jak i kredytowej) są 10- i 20-procentowe rabaty na bilety.

  3. Przelewy ekspresowe w mBanku - doskonałe rozwiązanie dla spóźnialskich. Dzięki współpracy z firmą Blue Media klienci internetowego banku mają możliwość wykonywania niemal natychmiastowych przelewów (operacja trwa do 15 minut). Jeśli nie załapaliśmy się na ostatnią sesję Elixiru, a termin płatności nagli (rata kredytu), wystarczy wybrać przelew ekspresowy zamiast jednorazowego. Jest jednak minus - koszt takiej operacji to 5 złotych.

  4. Sonda
    Z której nowinki skorzystałeś?
    • karty szkolnej BZ WBK
    • karty miejskiej Citibanku
    • przelewu ekspresowego
    • bankomatu biometrycznego
    • płatności mobilnych Intelgio
    • z więcej niż jednej
    • z żadnej
    wyniki  komentarze

    Bankomat Biometryczny w Banku Polskiej Spółdzielczości - takiej nowinki raczej nie spodziewalibyśmy się po banku spółdzielczym. Tymczasem to właśnie BPS, jako pierwszy w Polsce, postawił bankomat biometryczny. Możemy z niego skorzystać w Warszawie przy ulicy Płockiej. Identyfikacja klienta następuje nie tylko za pomocą kodu PIN, ale także odcisku palca. W Japonii i Singapurze tego typu urządzenia są już powszechne. W przyszłym roku BPS chce postawić kilkadziesiąt kolejnych maszyn.


  5. Płatności mobilne w Inteligo - karta SIM w telefonie komórkowym (obsługującym technologię NFC) pełni także funkcję karty płatniczej. Dzięki wzrostowi popularności odpowiednio wyposażonych komórek jest spora szansa na upowszechnienie tego typu płatności bezgotówkowych.

Rok 2011 przyniesie zapewne nie tylko upowszechnienie tego, co było jedynie nowinką w kończącym się właśnie roku, ale także zupełnie nowe rozwiązania. Branża nie ustaje bowiem w tworzeniu unikalnej oferty, która sprawi, że wybierzemy ten, a nie inny bank.


Źródło: materiał nadesłany do redakcji
  
znajdź w serwisie


RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy  
« Sierpień 2020»
PoWtŚrCzwPtSbNd
 12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
31