Bank Pocztowy udzieli nowym klientom kredytu do 50 tys. zł na wideoidentyfikację

30-07-2020, 10:39

Jesienią Bank Pocztowy udzieli kredytu on-line do 50 tysięcy złotych na okres do 5 lat dla nowych klientów, przy wykorzystaniu wideoidentyfikacji. W rozwiązaniu tym wniosek będzie możliwy do złożenia podczas rozmowy telefonicznej, a wideoidentyfikacja Klienta odbędzie się poprzez dedykowaną aplikację. Nowa możliwość pozyskania dodatkowych środków to odpowiedź na sytuację związaną z panującą pandemią koronawirusa i potrzebą ograniczania bezpośrednich kontaktów międzyludzkich.

Natomiast klienci banku już teraz mogą za pośrednictwem infolinii starać się o finansowanie w wysokości  do 50 tysięcy złotych bez wychodzenia z domu czy fizycznego dopełniania jakichkolwiek formalności. Cały proces pozyskania finansowania prowadzony jest zdalnie. Po pozytywnej weryfikacji tożsamości przez pracownika contact center, Klient składa przez telefon wniosek kredytowy. Cały komplet dokumentów podpisanych przez Bank przesyłany jest na podany przez Klienta adres e-mail, a  zawarcie umowy o kredyt odbywa się poprzez kod udostępniony w wiadomości SMS i użycie przycisku „Podpisz”.

– W obecnych czasach, w dobie panującej pandemii koronawirusa, bezpieczeństwo jest najważniejsze, to rozumiane jako dbałość o zdrowie, jak i to związane z finansami. Wielu naszych Klientów może rozważać zaciągnięcie kredytu, jednocześnie obawiając się o swoje zdrowie i wybierając, kiedy to możliwe, zdalne kanały komunikacji z Bankiem – mówi Aleksandra Rulewska, Dyrektor Departamentu Produktów Kredytowych z Banku Pocztowego. – Właśnie dlatego zdecydowaliśmy się wprowadzić możliwość uzyskania finansowania, bez wychodzenia z domu na telefon. Dodatkowo, liczymy że w ten sposób uda nam się również dotrzeć do Klientów, którzy nie posiadają bankowości internetowej lub z niej rzadko korzystają. Poza tym, jeszcze w tym roku, nowi Klienci będą mogli uzyskać kredyt za pośrednictwem wideoidentyfikacji – dodaje A. Rulewska. 


Źródło: Artykuł powstał w oparciu o materiał prasowy Banku Pocztowego

***


Komunikaty Firm to gwarantowane publikacje informacji prasowych i artykułów Twojej firmy lub Klientów Twojej agencji w Dzienniku Internautów, zawierające aktywny link, grafikę oraz możliwość wstawienia treści multimedialnych (YouTube, Vimeo).

Artykuły pozostają w serwisie co najmniej przez 12 miesięcy. Redakcja nie ingeruje w treść komunikatów firm.

Artykuły oferowane są pojedyńczo, w pakietach lub abonamencie (najtańsza opcja). Zainteresowanych zapraszamy do kontaktu: reklamawdi@webtango.pl.


Tematy pokrewne:  

tag wideoidentyfikacjatag kredytytag Bank Pocztowy

RSS  

RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy