Banery wielkoformatowe – jak przygotować dobrą reklamę dla swojej firmy?

18-01-2019, 07:27

Druk wielkoformatowy stał się dziś żelaznym narzędziem marketingowym dla małych i średnich przedsiębiorstw. Dzięki niemu działalność może widocznie zaistnieć w lokalnej przestrzeni miejskiej, zyskuje szerszy zasięg i staje się okazałą wizytówka firmy. Jeśli dopiero zaczynamy swoją przygodę na rynku handlowo-usługowym, wyprodukowanie nowego baneru wielkoformatowego na własne potrzeby może nie być tak oczywistym zadaniem. Śpieszymy z podpowiedzią!

mat partnera

Znajdź odpowiednią drukarnię wielkoformatową

Wybór solidnego wykonawcy – drukarni wielkoformatowej – to pierwsza istotna decyzja. Doświadczona firma drukarska zrozumie nasze potrzeby, podpowie i przeprowadzi przez cały proces tworzenia autorskiego baneru wielkoformatowego. Sprawdźmy portfolio drukarni, przekonajmy się, czy planowany przez nas baner reklamowy będzie dla wykonawcy kolejnym projektem, czy zupełnie nowym wyzwaniem. Plakat reklamowy to inwestycja, z której musimy być zadowoleni. Druku nie da się cofnąć, a zainwestowanych pieniędzy przywrócić – chybiona inwestycja dla malej firmy to cios, który może być odczuwalny przez wiele miesięcy. Dobra drukarnia to podstawa.

mat partnera

Fot. Drukarnia wielkoformatowa Eye-design.net.pl z Poznania

Określ, jaki będzie autorski baner wielkoformatowy

Należy dobrze przemyśleć wielkość druku wielkoformatowego oraz technologię, w jakiej zostanie wykonany. O ile rozmiary baneru reklamowego zależą od powierzchni, jaką dysponujemy, o tyle technologia drukowania jest już bardziej złożoną kwestią. Musimy wybrać odpowiedni materiał na baner wielkoformatowy. Jeśli planujemy, by służył nam przez lata, lepiej skupić się na powierzchniach odpornych na czynniki pogodowe. To samo tyczy się metody nadruku reklamowego. Polecanym rozwiązaniem są banery UV – wykonane z polimeru, który zostaje utwardzony promieniowaniem ultrafioletowym. Takie banery wielkoformatowe są trwałe nawet przez 5-10 lat.

Dopracuj kwestie techniczne z drukarnią wielkoformatową

Pierwsze, poważne komplikacje zwykle zaczynają się na etapie przygotowania grafik do wydruku. Od samego początku warto w tej kwestii konsultować się z pracownikami drukarni wielkoformatowej. Bywa, że wymarzony baner reklamowy nie posiada odpowiedniej rozdzielczości lub rozmiarów i jego wydruk np. na baner 5 m jest zwyczajnie niemożliwy. Duży ułatwieniem jest praca na obrazach wektorowych, które bez względu na rozmiar wydruku zachowują najwyższą jakość kolorów i szczegółów.

Polecane drukarnie wielkoformatowe, specjalizujące się w drukowaniu UV, już przy pierwszym kontakcie z klientem wypunktują wszystkie ograniczenia oraz możliwości jakie stoją przed nami. Oczywiście nie ma rzeczy niemożliwych – w dobrej drukarni wielkoformatowej nie usłyszymy nigdy słowa NIE. Jednak, jak to zwykle bywa, wszystko jest kwestią zasobności portfela przedsiębiorcy...


Źródło: Komunikat firmy. Wydawca nie odpowiada za treści nieredakcyjne. Kontakt dla firm zainteresowanych publikacjami w DI: kf@di24.pl

***


Komunikaty Firm to gwarantowane publikacje informacji prasowych i artykułów Twojej firmy lub Klientów Twojej agencji w Dzienniku Internautów, zawierające aktywny link, grafikę oraz możliwość wstawienia treści multimedialnych (YouTube, Vimeo).

Artykuły pozostają w serwisie co najmniej przez 12 miesięcy. Redakcja nie ingeruje w treść komunikatów firm.

Artykuły oferowane są pojedyńczo, w pakietach lub abonamencie (najtańsza opcja). Zainteresowanych zapraszamy do kontaktu: reklamawdi@webtango.pl.


To warto przeczytaćfot. peshkov
RSS  

RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy  

idealdesign.pl - meble designerskie
Serwisy specjalne: