Awarie klimatyzacji

14-08-2017, 06:25

Awarie klimatyzacji nie zdarzają się często, pod warunkiem, że odpowiednio dbamy o układ chłodzenia w naszym aucie. Konieczne jest regularne serwisowanie klimatyzacji, sprawdzanie szczelności układu, czyszczenie filtrów oraz uzupełnianie czynnika chłodzącego. Nie są to usługi zbyt kosztowne.

Poważniejsze usterki, najczęściej wynikające z zaniedbań, są już bardziej kosztowne. Niebezpieczny jest niedobór czynnika chłodzącego oraz oleju. Zaniedbania w ich uzupełnianiu mogą być przyczyną zatarcia się kompresora, co jest najpoważniejszą i najbardziej kosztowną awarią klimatyzacji. Zabrudzony filtr przeciwpyłkowy lub niedrożny osuszacz powodują małą wydajność klimatyzacji – chłodzenie jest wówczas niedostateczne.

Zdarza się też, że nieprawidłowo działa skraplacz klimatyzacji. Jest to część układu szczególnie narażona na zanieczyszczenie, gdyż jest umiejscowiona z przodu komory silnika. Do skraplacza mogą więc dostawać się pyłki, kurz, owady itp. Nagromadzenie zanieczyszczeń grozi zapchaniem skraplacza, a to z kolei staje się przyczyną niewydolności klimatyzacji. Jeśli do układu zostanie wessane zanieczyszczenie dużych rozmiarów, może ono spowodować, że skraplacz klimatyzacji w ogóle nie będzie przepuszczał czynnika chłodzącego.

Zdarza się, że po uruchomieniu klimatyzacji słychać niepokojące odgłosy. Przyczyną hałasu może być zbyt luźny pasek klinowy, uszkodzenie łożyska w kole pasowym, uszkodzenie sprzęgła sprężarki lub zatarcia jej mocowania. Do częstych awarii klimatyzacji samochodowej można też zaliczyć uszkodzenie przewodów. To z ich powodu najczęściej ucieka czynnik chłodzący. Przed jego uzupełnieniem konieczne jest sprawdzenie szczelności przewodów i w razie potrzeby naprawienie usterki. W przeciwnym razie tylko narażamy się na niepotrzebne koszty, bo klimatyzacja i tak nie będzie działać prawidłowo.


Następny artykuł » zamknij

Szkolenie Swift ADVANCED

Źródło: Komunikat firmy. Wydawca nie odpowiada za treści nieredakcyjne. Kontakt dla firm zainteresowanych publikacjami w DI: kf@di24.pl

***


Komunikaty Firm to gwarantowane publikacje informacji prasowych i artykułów Twojej firmy lub Klientów Twojej agencji w Dzienniku Internautów, zawierające aktywny link, grafikę oraz możliwość wstawienia treści multimedialnych (YouTube, Vimeo).

Artykuły pozostają w serwisie co najmniej przez 12 miesięcy. Redakcja nie ingeruje w treść komunikatów firm.

Artykuły oferowane są pojedyńczo, w pakietach lub abonamencie (najtańsza opcja). Zainteresowanych zapraszamy do kontaktu: reklamawdi@webtango.pl.


Warto przeczytać:

Tematy pokrewne:  

tag klimatyzacja
To warto przeczytać


RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy  

idealdesign.pl - meble designerskie
« Sierpień 2020»
PoWtŚrCzwPtSbNd
 12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
31 
Serwisy specjalne: