Autonomiczne zamki elektroniczne - jakie są ich największe atuty

21-09-2020, 07:29

Autonomiczne zamki elektroniczne jeszcze kilka lat temu spotkać można było jedynie w większych obiektach użytku publicznego. W dzisiejszych czasach coraz częściej montuje się je w mieszkaniach prywatnych, dlatego też warto bliżej im się przyjrzeć. Z niniejszego artykułu dowiedzą się Państwo, czym wyróżniają się elektroniczne wersje zamków i jakie są ich największe zalety.

Kontrola dostępu

Autonomiczny zamek elektroniczny najprościej rzecz mówiąc, to nic innego jak klamko/gałka (z jednej strony klamka, natomiast z drugiej gałka) oraz klasyczny elektrozaczep, nazywany także elektromagnesem. Rolę tradycyjnego klucza w tym konkretnym przypadku pełni karta, w której zakodowane są informacje umożliwiające bezpośrednie odryglowanie zamka. Po prawidłowym odczytaniu informacji umieszczonej na karcie wysyłany jest impuls elektryczny, który zwalnia blokadę. Kontrola dostępu odgrywa z roku na rok coraz ważniejszą rolę, dlatego też producenci nieustannie rozwijają swoje zamki elektroniczne, dzięki czemu można liczyć na coraz doskonalsze rozwiązania. Dostępne na rynku produkty różnią się między sobą nie tylko designem, rozmiarami i ceną, ale również mechanizmem działania. Wszelkie urządzenia i akcesoria znajdziemy wyłącznie w dobrych sklepach - https://www.fonex.pl/kategorie/kontrola-dostepu-7.html

czytnik zbliżeniowy

Jakie są rodzaje zamków elektronicznych?

W dzisiejszych czasach największym zainteresowaniem cieszą się niezawodne zamki biometryczne, które mogą być otwierane na przykład za pomocą zakodowanego wcześniej odcisku palca. Aby otworzyć drzwi należy przyłożyć swój kciuk do czytnika, dzięki czemu możliwe jest dokonanie identyfikacji. Wiele zaawansowanych systemów oprócz kciuka wymusza także wprowadzenie kodu za pomocą zwykłej klawiatury numerycznej. Nowoczesne czytniki laserowe są w stanie zapamiętać setki wzorów linii papilarnych, dzięki czemu rozwiązanie tego typu doskonale sprawdzi się kiedy w grę wchodzi dostęp dla większej ilości osób.

Wielu producentów ma w swojej ofercie także zamki na kartę zbliżeniową. W tym konkretnym przypadku zamiast klucza korzysta się z popularnej karty typu pay-pass. Systemy oparte na kartach zbliżeniowych są bardzo tanie, dlatego też cieszą się tak dużym zainteresowaniem. Warto wyraźnie zaznaczyć, że z dobrodziejstwa kart zbliżeniowych, można korzystać w przypadku drzwi zewnętrznych i wewnętrznych.

Godne uwagi są również nowoczesne zamki sterowane smartfonem. Dla wielu osób ciekawą propozycją może okazać się zdalne otwieranie i zamykanie drzwi za pomocą zwykłego telefonu komórkowego. Jest to doskonała propozycja przede wszystkim dla zapracowanych rodziców, którzy często przebywają poza domem i za pomocą aplikacji chcą otwierać drzwi do domu.

Na samym końcu warto wspomnieć o zamkach z kluczem chipowym, które są rozwiązaniem analogicznym do kart, ale drzwi możliwie są do otwarcia jedynie za pomocą odpowiedniego piórowego klucza. To właśnie w piórze umieszczony jest specjalny chip, który po włożeniu do gniazda wysyła automatycznie elektroniczny sygnał odryglowujący drzwi.

Jakie są największe zalety zamków elektronicznych?

Autonomiczne zamki elektroniczne mają bardzo wiele zalet, dlatego też cieszą się one tak dużym zainteresowaniem. Jedną z ich kluczowych zalet jest możliwość bardzo szybkiego programowania. Z praktycznego punktu widzenia oznacza to, że w razie potrzeby kontrola dostępu, może być udzielona wybranym użytkownikom w łatwy i bardzo szybki sposób. Największą zaletą jest oczywiście zwiększenie poziomu bezpieczeństwa. Renomowani producenci coraz częściej wyposażają swoje zamki elektroniczne w zaawansowane funkcje automatycznego zamykania albo zabezpieczania przed włamaniem. Na szczególną uwagę zasługują również specjalne systemy ewakuacji, które umożliwiają wydostanie się z pomieszczenia w razie zagrożenia. Opisując największe zalety warto wspomnieć także o przystępnej cenie.


Źródło: Publikacja partnera. Wydawca nie odpowiada za treści nieredakcyjne. Kontakt dla firm zainteresowanych publikacjami w DI: kf@di24.pl

***


Komunikaty Firm to gwarantowane publikacje informacji prasowych i artykułów Twojej firmy lub Klientów Twojej agencji w Dzienniku Internautów, zawierające aktywny link, grafikę oraz możliwość wstawienia treści multimedialnych (YouTube, Vimeo).

Artykuły pozostają w serwisie co najmniej przez 12 miesięcy. Redakcja nie ingeruje w treść komunikatów firm.

Artykuły oferowane są pojedyńczo, w pakietach lub abonamencie (najtańsza opcja). Zainteresowanych zapraszamy do kontaktu: reklamawdi@webtango.pl.


Tematy pokrewne:  

tag zamki elektronicznetag nols
To warto przeczytać


fot. peshkovRSS  

RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy  

idealdesign.pl - meble designerskie
« Październik 2020»
PoWtŚrCzwPtSbNd
 1234
567891011
12131415161718
19202122232425
262728293031 
Serwisy specjalne: