Automatyczna migracja do nc+. Internauci pokażą swoją siłę?

27-03-2013, 23:45

Jeśli abonenci nie zareagują, ich umowa zostanie automatycznie przedłużona. Czy internauci po raz kolejny się zjednoczą i pokażą, że nie można ich ignorować?

Przypomnijmy, że platforma nc+ powstała w wyniku połączenia Cyfry+ (dotychczas ok. 1,5 miliona klientów) z telewizją n (ponad 1 milion abonentów). Dotychczasowi abonenci wspomnianych usług mają zostać automatycznie przeniesieni do nc+ już 1 maja - jeśli tylko zignorują list przesłany przez właściciela platformy.

nc+

Jednego nc+ nie można odmówić - już teraz dostarcza użytkownikom wielu emocji.

Byle tylko przedłużyli...

Internauci tego typu praktyki uznają za skandaliczne, zauważając na przykład, że w listach informacje o dacie automatycznego przedłużenia umowy są pisane słownie (np. "dziewiętnasty kwietnia br"), co może ułatwić przeoczenie tego typu szczegółów. W materiałach rozsyłanych przez nc+ klienci są informowani, że wypowiedzenia umowy można przesyłać do 19 kwietnia.

Osoby, które dopiero co podpisały umowę, nie są jednak zadowolone z tego typu warunków. Internauci zauważają na przykład, że choć mogą odstąpić od umowy, nikt nie zwróci im opłaty aktywacyjnej, a przejście na nc+ wiąże się z większymi opłatami bądź utratą niektórych kanałów.

nc+ chce przeczekać kryzys

Sonda
Skorzystasz z oferty nc+?
  • Tak
  • Nie
wyniki  komentarze

Norbert Kilen z agencji Think Kong, która obsługuje nc+, dodatkowo rozzłościł internautów, przyznając publicznie, iż kryzys na Facebooku spółka planuje po prostu przeczekać. Chcemy poczekać, aż temperatura dyskusji nieco opadnie - powiedział Kilen portalowi WirtualneMedia.pl.

Jak informowaliśmy wcześniej, nc+ zablokowało możliwość publikacji postów na swoim profilu w Facebooku, zachęcając do wykorzystywania osobnego forum. Nie ma w tym przypadku wątpliwości, że była to po prostu próba uciszenia internautów, którzy poza Facebookiem nie mają już tak łatwej możliwości dzielenia się informacjami ze znajomymi.

Internauci pokażą swoją siłę?

Pod wpływem niekorzystnych wydarzeń internauci już nie raz pokazywali, że wspólnie potrafią osiągnąć wiele. Obecnie na profilu Anty nc+ na Facebooku zebrało się już blisko 16 tysięcy osób, a negatywne komentarze niezadowolonych użytkowników wypełniają witryny informacyjne.

Jak wiele osób zrezygnuje z oferty nc+, widząc, że innym abonentom zdecydowanie nie odpowiadają nowości? Obserwując fora i media społecznościowe, wydaje się, że połączenie telewizji n i Cyfry+ może się przełożyć na wzrost liczby klientów... Cyfrowego Polsatu.


  
znajdź w serwisie


RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy