AutoMapa ostrzeże o przejazdach kolejowych

09-06-2009, 10:23

Kierowcy podróżujący z AutoMapą ostrzegani będą o wszystkich przejazdach kolejowo-drogowych zlokalizowanych na terenie Polski. Dojeżdżając do przejazdu kolejowego, kierowca otrzyma zarówno komunikat dźwiękowy, jak i wizualny.

"Wypadki na przejazdach kolejowych są wyjątkowo tragiczne w skutkach. Kierowcy w zderzeniu z pędzącym pociągiem nie mają praktycznie żadnych szans na przeżycie" – powiedział Krzysztof Hołowczyc, kierowca rajdowy.

Dzięki współpracy AutoMapy z Polskimi Liniami Kolejowymi polscy kierowcy mają otrzymać dokładną i aktualną bazę przejazdów kolejowych w Polsce. Dane o przejazdach udostępnione zostaną za darmo wszystkim legalnym użytkownikom AutoMapy w najbliższej, przedwakacyjnej aktualizacji programu.

Inicjatywa jest elementem kampanii "Bezpieczny przejazd" mającej poprawić bezpieczeństwo kierowców. Wydaje się, że wprowadzenie ostrzeżeń o przejazdach kolejowo-drogowych to bardzo rozsądne posunięcie. W Polsce jest ponad 13 tysięcy przejazdów, na których średnio co roku dochodzi do 250 wypadków.

Więcej o nawigacjach w Dzienniku Internautów


Źródło: AutoMapa
Tematy pokrewne:  

tag przejazdy kolejowetag nawigacjatag GPStag Automapa
  
znajdź w serwisie

RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy  
Jak czytać DI?
Newsletter

Podaj teraz tylko e-mail!RSS
Copyright © 1998-2018 by Dziennik Internautów Sp. z o.o. (GRUPA INFOR PL) Wszelkie prawa zastrzeżone.