Auto hybrydowe - technologia przyszłości dziś

08-02-2017, 10:44

Samochody hybrydowe wciąż jeszcze są mniejszością na naszych drogach, jednak zainteresowanie nimi stale rośnie. Specjaliści przekonują, że trend ten będzie się utrzymywał i w niedalekiej przyszłości zdominują one rynek. Kiedy rozważamy zakup nowego auta, być może warto zastanowić się nad napędem hybrydowym. Obecnie samochód taki będzie droższy od modelu wykorzystującego tradycyjny silnik spalinowy, jednak należy pamiętać, że jego koszty odsprzedaży będą znacznie wyższe. Przed podjęciem decyzji o zakupie samochodu warto przeprowadzić szczegółowe kalkulacje i na ich podstawie zdecydować o tym jaki samochód jest dla nas w rzeczywistości bardziej opłacalny.

auto money.pl

Auta hybrydowe – czym się charakteryzują?

Współcześnie każdy szanujący się koncern samochodowy posiada w swojej ofercie auta hybrydowe. Znajdziemy tu zarówno modele luksusowe, jak i samochody klasy średniej. Warto przyjrzeć się jakie czynniki wyróżniają je na tle innych popularnych pojazdów. Modele o napędzie hybrydowym wykorzystują dwa rodzaje silników. Najczęściej spotykanym połączeniem jest silnik spalinowy wraz z silnikiem elektrycznym, choć dopuszczalne są także inne konfiguracje. Obydwie technologie zastosowane w jednym aucie doskonale się uzupełniają. Tym za co cenimy je najbardziej jest niższa emisja CO2 do atmosfery, która jest obecnie prawdziwym problemem dla ochrony środowiska.

Silnik spalinowy jest lepszym rozwiązaniem w dłuższych trasach i na autostradach, kiedy auto jedzie szybko i nie zatrzymuje się. Silnik elektryczny to natomiast doskonały wybór w mieście, kiedy poruszamy się wolno i jesteśmy zmuszeni do częstego hamowania. Modele hybrydowe łączą w sobie zalety tych dwóch rodzajów napędu. Obydwa silniki mogą działać jednocześnie, a nowoczesny system sterowania może przełączać się na ten napęd, który w danym momencie jest najbardziej optymalny. Trudno wyobrazić sobie bardziej komfortowe rozwiązanie.

Samochody hybrydowe rozsądną inwestycją?

Zakup auta hybrydowego wiąże się z większymi kosztami początkowymi, jednak z czasem zauważamy, że łączą się z nim także oszczędności. Pamiętajmy, że bardzo duże znaczenie ma wartość pojazdu w momencie odsprzedaży (ciekawy artykuł na tan temat możemy przeczytać tu: http://www.money.pl/gospodarka/wiadomosci/artykul/jakie-auta-wybierac-aby-malo-stracic,44,0,2236716.html). Jak pokazują statystyki, wartość auta z tradycyjnym silnikiem spalinowym może spaść nawet o pięćdziesiąt procent już po trzech latach od zakupu. W przypadku samochodów hybrydowych spadek ten nie jest tak odczuwalny.


Nie można zapominać, że dobrej jakości samochody hybrydowe rzadziej ulegają awariom. Zazwyczaj nie wymagają częstego serwisowania i stosowania części zamiennych. A te, kiedy są nieoryginalne mogą spowodować obniżenie wartości samochodu i zagrażają bezpieczeństwu jego użytkowników (http://moto.pl/MotoPL/1,95362,21250138,czy-oryginalne-czesci-zamienne-sa-dobra-inwestycja.html). Z powyższych względów możemy przypuszczać, że inwestycja w samochód hybrydowy szybko się nam zwróci.

Samochody przyszłości?

Uważni obserwatorzy rynku motoryzacyjnego przekonują, że przyszłość należy do aut hybrydowych. Modele renomowanych producentów nie tylko wydzielają mniej CO2 do atmosfery. Okazuje się również, że mogą mieć ogromną moc, co oznacza, że ich właściciele nie muszą decydować się na kompromis.


Współcześnie zakup aut hybrydowych wiąże się z dużymi nakładami finansowymi, jednak nieustannie trwają pracę nad ich udoskonalaniem. W przyszłości będzie to prawdopodobnie oznaczało znaczny spadek cen, a tym samym spopularyzowanie tego typu pojazdów.


Źródło: Komunikat firmy. Wydawca nie odpowiada za treści nieredakcyjne. Kontakt dla firm zainteresowanych publikacjami w DI: kf@di24.pl

***


Komunikaty Firm to gwarantowane publikacje informacji prasowych i artykułów Twojej firmy lub Klientów Twojej agencji w Dzienniku Internautów, zawierające aktywny link, grafikę oraz możliwość wstawienia treści multimedialnych (YouTube, Vimeo).

Artykuły pozostają w serwisie co najmniej przez 12 miesięcy. Redakcja nie ingeruje w treść komunikatów firm.

Artykuły oferowane są pojedyńczo, w pakietach lub abonamencie (najtańsza opcja). Zainteresowanych zapraszamy do kontaktu: reklamawdi@webtango.pl.


Tematy pokrewne:  

tag komunikat firmy
To warto przeczytać

fot. fizkes


RSS  

RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy  

idealdesign.pl - meble designerskie
Serwisy specjalne: